Reklama

Reklama

Rusza duża inwestycja w gminie Żychlin. Od jutra zmiany w organizacji ruchu! 

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego/archiwum

Rusza duża inwestycja w gminie Żychlin. Od jutra zmiany w organizacji ruchu!  - Zdjęcie główne

Rusza duża inwestycja w gminie Żychlin. Od jutra zmiany w organizacji ruchu!  | foto Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego/archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Uwaga kierowcy! Gmina Żychlin informuje o zmianie organizacji ruchu w związku z rozpoczęciem dużej inwestycji drogowej w Dobrzelinie. Utrudnienia rozpoczną się już jutro, 27 marca. 

Reklama

Rozpoczyna się budowa ronda przy Trzech Krzyżach w Dobrzelinie. Wykonawca inwestycji w rejonie skrzyżowania ulic: Narutowicza, Szkolnej, Dworcowej i Wł. Jagiełły powiadomił gminę Żychlin o planowanym wprowadzeniu od dnia 27 marca 2023 roku tymczasowej organizacji ruchu.

- Prosimy o szczególną ostrożność i zwracanie uwagi na nowe oznakowanie, które będzie obowiązywało na tym skrzyżowaniu. Inwestycja planowana jest do realizacji na okres 11 miesięcy - informuje gmina Żychlin.

Umowę na rozbudowę skrzyżowania podpisano w lutym br. Informowaliśmy o tym TUTAJ.

- Skrzyżowanie dróg w Dobrzelinie to ważny węzeł komunikacyjny między Płockiem, Żychlinem, Kutnem i Łowiczem. Natężenie ruchu, zwłaszcza towarowego, jest tam ogromne, Dobrzelin jest bowiem miejscowością tranzytową, a poruszanie się po skrzyżowaniu jest utrudnione - wyjaśnia Wydział Prasowy Urzędu Marszałkowskiego. 

Przypomnijmy, iwestcyja przewiduje rozbudowę drogi wojewódzkiej nr 583, rozbudowę istniejącego skrzyżowania z drogą powiatową nr 2736E oraz drogą powiatową nr 2117E, budowę i rozbudowę odcinków dróg powiatowych, budowę chodników, czy też rozbiórkę i budowę zjazdów. Zamontowane zostanie również nowe oświetlenie. Droga w Dobrzelinie zyska dodatkowo zatokę autobusową.

- Marszałek Grzegorz Schreiber już w 2019 r. zlecił wykonanie dokumentacji projektowej dla rozbudowy skrzyżowania. Po konsultacjach z przedstawicielami gminy Żychlin podjęto decyzję, że na skrzyżowaniu w Dobrzelinie powstanie rondo - dodają urzędnicy. 

Koszt prac to prawie 12,5 mln zł. 

Info: Gmina Żychlin/Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy