Reklama

Reklama

W autobusach MZK Kutno ruszyły specjalne badania. Mają pomóc w zaplanowaniu rozkładu jazdy

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: UM Kutno

W autobusach MZK Kutno ruszyły specjalne badania. Mają pomóc w zaplanowaniu rozkładu jazdy - Zdjęcie główne

ak funkcjonuje kutnowska komunikacja miejska? Ruszyło specjalne badanie | foto UM Kutno

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia W autobusach MZK Kutno ruszyły specjalne badania, które mają pomóc w dostosowaniu kursów do potrzeb mieszkańców i dać odpowiedź na pytanie, ilu pasażerów faktycznie korzysta z usług przewoźnika. Wyniki badań pozwolą też na zaplanowanie lepszego rozkładu jazdy.

Reklama

Wraz z nadejściem wiosny rozpoczęły się badania wielkości popytu na przejazdy kutnowską komunikacją miejską wykonywane przez firmę Public Transport Consulting z Gdyni. Specjalna obserwacja prowadzona jest we wszystkich kursach na liniach Miejskiego Zakładu Komunikacji sp. z o.o. w Kutnie – w dniach powszednich, soboty i niedziele.

- Badania obejmują: liczbę pasażerów wysiadających, wsiadających i pozostających w pojeździe po ruszeniu z każdego przystanku oraz rzeczywisty czas przejazdu – przyjazdy i odjazdy z przystanków krańcowych oraz z węzłowych przystanków pośrednich. Firma z Gdyni obliczy średniomiesięczną liczbę pasażerów dla poszczególnych linii oraz średniomiesięczną liczbę pasażerów w przeliczeniu na kilometr dla każdej z linii - inormuje Urząd Miasta Kutno.

Po dokonanych obliczeniach eksperci ocenią popyt na usługi kutnowskiej komunikacji miejskiej i zaproponują ewentualne zmiany w podaży usług, obejmujące ustalenie oczekiwanej liczby wozokilometrów oraz pojazdów w ruchu i obsługujących ich kierowców, stanowiące wytyczne do ułożenia nowych rozkładów jazdy.

Prace prowadzone przez przedstawicieli Public Transport Consulting potrwają do połowy czerwca.

Firma z Gdyni przy tego typu zadaniach pracowała już w wielu miastach na terenie kraju, m.in. w Gdańsku, Gdyni, Pile, Grudziądzu, Piotrkowie Trybunalskim, Pabianicach, Gorzowie Wielkopolskim, Inowrocławiu, Lublinie i wielu innych.

Info: UM Kutno

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy