Reklama

Reklama

Strażacy z gminy Strzelce świętują! Tamtejszy oddział ZOSP RP obchodzi jubileusz 50-lecia [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Oddział Gminny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Strzelcach obchodził dziś jubileusz 50-lecia istnienia. Z tej okazji zasłużonym druhom wręczono specjalne odznaczenia i medale. Święto było też okazją do podsumowania dotychczasowej działalności oddziału i przypomnienia jego historii.

Reklama

Jubileusz 50-lecia Oddziału Gminnego ZOSP RP w Strzelcach

Uroczystość 50-lecia Oddziału Gminnego ZOSP RP w Strzelcach zorganizowano w remizie OSP Muchnice Nowe. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Prezes Zarządu Głównego ZOSP RP, druh Waldemar Pawlak. 

Uroczystość otworzył Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP oraz wójt gminy Strzelce, Tomasz Grabowski, który przywitał zaproszonych gości, w tym m.in. Wiceprezesa Zarządu Głównego ZOSP RP druha Adama Nowaka, Zastępcę Komendanta Wojewódzkiego PSP w Łodzi st. bryg. Pawła Malinowskiego, Wiceprezesa Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP druha Wojciecha Zdziarskiego, Komendanta Powiatowego KP PSP w Kutnie bryg. Dariusza Lusę, Prezesa Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Kutnie druha Jakuba Świtkiewicza oraz Przewodniczącego Rady Powiatu Kutnowskiego Marka Ciąpałę. 

- Obecny jubileusz to niezwykły moment, aby przypomnieć sobie historię Oddziału Gminnego ZOSP RP w Strzelcach, jak to wszystko powstało, ale także o tym, by myśleć o przyszłości i dalszym rozwoju jednostek OSP w gminie Strzelce. Straż pożarna przeszła olbrzymią przemianę, zaczynając od wozów drabiniastych, po duże, nowoczesne i w pełni wyposażone samochody, ale za tym wszystkim i tak muszą stać ludzie. Rozwój i postęp techniczny przynosi nowe zagrożenia, katastrofy komunikacyjne czy ekologiczne - mówił wójt gminy Strzelce, Tomasz Grabowski. 

Wójt skierował również do strażaków słowa uznania za ich ciężką pracę i życzył dalszego zadowolenia ze służby. 

- Jubileusz 50-lecia Oddziału Gminnego ZOSP RP w Strzelcach to ważna data w historii straży pożarnej. Straż pożarna naszej gminy zajmuje jedno z czołowych miejsc wśród najstarszych Ochotniczych Straży Pożarnych naszego regionu. Ratowanie życia, zdrowia i mienia ludzkiego, gotowość niesienia pomocy tym, którzy jej potrzebują, bez względu na własne bezpieczeństwo to działania wpisane w codzienną strażacką służbę, za którą składam Państwu serdeczne podziękowania. Życzę bezpiecznych powrotów z interwencji, dalszych osiągnięć w pracy zawodowej i działalności społecznej - dodał. 

Dzisiejszy jubileusz był też dobrą okazją do przypomnienia historii Oddziału Gminnego ZOSP RP w Strzelach oraz uhonorowania najbardziej zasłużonych druhów. Sam oddział również został odznaczony srebrnym medalem za zasługi dla pożarnictwa. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy