Reklama

Piąte ogólnopolskie zwycięstwo Gimnazjum nr 2 w Kutnie

Opublikowano:
Autor:

Piąte ogólnopolskie zwycięstwo Gimnazjum nr 2 w Kutnie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Ogólnopolski Program Scrabble w szkole jest od lat popularyzatorem gry w scrabble wśród młodzieży szkolnej. Turnieje i zawody scrabblowe dostarczają uczniom nie tylko rozrywki na wysokim poziomie, ale są też formą rozwijania logicznego i strategicznego myślenia, spostrzegawczości, wzbogacania słownictwa, liczenia w pamięci, koncentracji. Te zdolności i umiejętności posiadają członkowie Gimnazjalnego Koła Scrabble LITERKA w Gimnazjum nr 2 w Kutnie, ponieważ od pierwszej październikowej edycji ogólnopolskiego internetowego konkursu ZADANIA MIESIĘCZNE, już po raz piąty zajęli I miejsce.

Tematy zadań:
w październiku: „Początek roku dokładnie na 200”
w listopadzie: „Jesień idzie, nie ma na to rady!”
w grudniu i styczniu: „Od świąt po karnawał”
w marcu „Produkcja scrabbloliści”
w kwietniu: „Oszczędne Scrabble”

Konkurs polegał na rozwiązywaniu co miesiąc innej scrabblowej łamigłówki. Zadania wymagały dużej kreatywności językowej oraz sprawności rachunkowej.

Sprawcami sukcesu są scrabbliści z kl. II, Krzysztof Tomczak i Mateusz Jóźwiak, którzy wykazali największe zaangażowanie w rozwiązywaniu zadań. Wspierali ich inni scrabbliści, m.in.: Kamil Olejniczak, Krystian Hiszpański, Piotrek Florczak, Maciek Pasikowski, Julka Kowalska i Justyna Mikołajczyk.

Już niedługo, 29 maja, nasi scrabbliści zmierzą się z najlepszymi graczami z całej Polski podczas XIII Ogólnopolskich Mistrzostw Szkół w SCRABBLE Kutno 2015, które odbędą się w Gimnazjum nr 2 w Kutnie. Współorganizatorem turnieju jest ogólnopolski Program Scrabble w szkole, a zawody realizowane są w ramach Kutnowskich Grantów Oświatowych.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE