Reklama

Picasso na ścianach galerii KDK

Opublikowano:
Autor:

Picasso na ścianach galerii KDK - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Do końca miesiąca w Kutnowskim Domu Kultury można obejrzeć wystawę czterdziestu czterech grafik autorstwa Pabla Picassa. Wernisaż "Klasycy sztuki - Pablo Picasso. Grafiki" to dobra okazja do zapoznania się z dziełami hiszpańskiego artysty. Dzieła pochodzą z prywatnej kolekcji Dariusza Matyjasa. Wystawę można oglądać codziennie w godzinach 16:00 - 20:00.

Pablo Picasso należy do najwybitniejszych artystów XX wieku. Grafika stanowi jedną z dyscyplin, którymi się zajmował. Uprawiał wiele jej odmian: mezzotintę, akwatintę, drzeworyt, linoryt, preferując jednak litografię i akwafortę.

Przyjmuje się, że podczas długiego życia artysty powstało około 2000 grafik autorskich – poczynając od schyłku XIX wieku niemal do samej śmierci. Na wystawie obejrzeć będzie można akwaforty, litografie, linoryty i serigrafie ze słynnego cyklu Vollarda z 1933, cyklu Korrida i Bachanalia, litografie z cyklu Wojna i Pokój oraz teki erotycznej z 1969 roku. Część prac sygnowana odręcznie przez Picassa, część podpisana na matrycy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE