reklama
reklama

Picie "pod chmurką" numerem 1. na Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa w powiecie kutnowskim

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: poglądowe

Picie "pod chmurką" numerem 1. na Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa w powiecie kutnowskim - Zdjęcie główne

. | foto poglądowe

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Mapa zagrożeń okazała się ważnym i bardzo popularnym narzędziem służącym do identyfikacji i przedstawienia skali oraz rodzaju zagrożeń. Kutnowska policja podkreśla, że to doskonałe źródło wiedzy dla instytucji współodpowiedzialnych za zapewnienie bezpieczeństwa i porządku publicznego. Na jakie zagrożenia najczęściej zwracają uwagę mieszkańcy powiatu kutnowskiego?
reklama

Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa to również doskonała forma dialogu mieszkańca z policjantem. To pokazuje, że kwestie dotyczące bezpieczeństwa mieszkańców nie są im wcale obojętne. Każdy chce mieć wpływ na bezpieczeństwo okolicy w której mieszka, uczy się lub pracuje. Taka aktywność i zaangażowanie społeczeństwa powodują możliwość włączenia się w ogólny system poprawy bezpieczeństwa - przekonują kutnowscy policjanci. 

Korzystanie z aplikacji KMZB jest bardzo proste. Jej obsługa została zaprojektowana w taki sposób, aby każdy mieszkaniec przez Internet mógł w szybki i anonimowy sposób zgłaszać różne problemy. Od początku funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa , czyli od 14 września 2016 roku, na terenie powiatu kutnowskiego mieszkańcy nanieśli  5281 zgłoszeń. Potwierdzonych  zostało ponad 2500 zgłoszeń z których wyeliminowano już ponad 2300.

Z analizowanych przez koordynatorów danych wynika, że najwięcej zgłoszeń w naszym powiecie dotyczy głównie spożywania alkoholu w miejscu niedozwolonym – ponad 1750 zgłoszeń. Na kolejnym miejscu plasują się zgłoszenia dotyczące przekraczania prędkości - 833 zgłoszeń, nieprawidłowego parkowania - 656 zgłoszeń, niewłaściwej infrastruktury drogowej - 492 zgłoszenia.  

Policjanci jednak przypominają, że narzędzie jakim jest  Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastąpi zgłoszenia alarmowego. W przypadku pilnej potrzeby pomocy należy dzwonić na numer alarmowy 112.

 

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama