Reklama

Picie pod chmurką numerem 1. na Mapie Zagrożeń! Do kutnowskiej policji wpłynęło już ponad 1,5 tys. zgłoszeń

Opublikowano: śr, 12 sie 2020 07:00
Autor:

Picie pod chmurką numerem 1. na Mapie Zagrożeń! Do kutnowskiej policji wpłynęło już ponad 1,5 tys. zgłoszeń - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Kutnowscy policjanci przypominają: za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa każdy mieszkaniec naszego regionu może zadbać o swoje bezpieczeństwo, dzieląc się z Policją informacjami o zagrożeniach, które zauważył w swojej okolicy. Do chwili obecnej za pomocą mapy do kutnowskiej komendy wpłynęły 4672 zgłoszenia, a najwięcej z nich dotyczyło spożywania alkoholu w miejscu niedozwolonym.

Krajowa Mapa Zagrożeń funkcjonuje od 2016 roku. Na dzień 11 sierpnia 2020 roku do KPP Kutno za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa wpłynęło 4672 zgłoszenia, z których potwierdzono 2226, a 96 zagrożeń zakwalifikowano w formie żartu lub pomyłki.

Korzystanie z aplikacji KMZB jest bardzo proste. Jej obsługa została zaprojektowana w taki sposób, aby każdy mieszkaniec województwa przez Internet mógł w szybki i anonimowy sposób zgłaszać różne problemy.

Z analizowanych przez koordynatorów danych wynika, że najwięcej zgłoszeń w naszym powiecie dotyczy głównie spożywania alkoholu w miejscu niedozwolonym – 1588. Na kolejnym miejscu plasują się zgłoszenia dotyczące przekraczania dozwolonej prędkości - 701, zgłoszeń dotyczących nieprawidłowego parkowania odnotowaliśmy 605, natomiast 444 zgłoszeń dotyczy niewłaściwej infrastruktury drogowej.

Policj przypomina, że strona nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112. Prosimy o odpowiedzialne korzystanie z aplikacji. Każde naniesione na mapę zagrożenie wywoła odpowiednią reakcję Policji.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE