Reklama

Pieniędzy na 500+ nie zabraknie

Opublikowano:
Autor:

Pieniędzy na 500+ nie zabraknie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia - Pieniądze na "500+" w województwie łódzkim są i na pewno ich nie zabraknie - z taką radosną nowiną przyjechali dziś do Kutna przedstawiciele Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego. Podczas spotkania pod magistratem zapewniali, że ostatnie problemy z wypłatami tych świadczeń były spowodowane awarią systemu.

- Bardzo zaniepokoiły nas państwa informacje na temat kłopotów, które miały miejsce z wypłatami 500plus. Z tego powodu dziś spotkaliśmy się z dyrektor MOPS-u, Bożeną Budnik i prezydentem Zbigniewem Wdowiakiem. Podczas spotkania chcieliśmy dowiedzieć się, czy coś jeszcze nie działa prawidłowo - informował Marcin Kosiorek, Doradca Wojewody Łódzkiego, koordynator Programu Rodzina 500 + w województwie łódzkim.

- Chcielibyśmy absolutnie zapewnić, że pieniądze na 500+ w województwie łódzkim są i ich nie zabraknie. Problemy z wypłatami zostały zażegnane. Nie była to wina ani Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego ani Miasta Kutna - zapewniała Agnieszka Łukomska - Dulaj, Dyrektor Wydziału Polityki Społecznej ŁUW.

- Mieszkańcy Kutna dostali już ponad 13 milionów złotych. Ponad 3 tys. dzieci jest objętych tym programem. Na grudzień zaplanowane jest wypłacenie 1,5 mln zł i te pieniądze zostaną na pewno wypłacone na czas - dodała.

- Chcielibyśmy zaapelować do 1/4 beneficjentów Programu Rodzina 500+ o to, aby jednak skorzystali z systemu przelewu bankowego. Żyjemy w takich czasach, że awarie systemu zdarzają sie dość często, a dzieki temu uda się w przyszłości uniknąć podobnych sytuacji - dodał M. Kosiorek.

System działa dość dobrze i ma dobry wplyw na miasto - 230 rodzin zrezygnowało z zasiłków pomocy społecznej, a 100 rodzin mniej korzysta z dożywiania.

- Także ma on dość dobry wpływ na poprawę bytu socjalnego najuboższych mieszkańców Kutna - nadmienił M. Kosiorek

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE