Pierwsza setka AZS, Płock zmiażdżony

Pierwsza setka AZS, Płock zmiażdżony - Zdjęcie główne

WydarzeniaW dziesiątej kolejce II ligi (gr. A) koszykarze AZS WSGK Polfarmex Kutno zmiażdżyli na wyjeździe zespół Mon-Pol Płock aż 119:58 (23:6, 34:17, 33:16, 29:19). W spotkaniu nie zagrał jeden z najlepszych zawodników "Akademików", Aleks Perka, który narzeka na delikatny uraz nogi.

W pierwszej kwarcie kutnianie dali sobie rzucić tylko sześć punktów, zdobywając ich aż 23. W kolejnych kwartach podopieczni Andrzeja Kowalczyka dali prawdziwy popis skuteczności i rzucili po 34 i 33 punkty. Do przerwy było 57:23, a za 3 punkty równo z syreną rzucił Piotr Karólewski.

W ostatniej kwarcie "Akademicy" wygrali 29:19, a cały mecz zakończył się wysokim zwycięstwem AZS 119:58. Kutnianie po raz pierwszy w tym sezonie przekroczyli barierę stu zdobytych punktów.

Mon-Pol Płock 58:119 AZS Polfarmex Kutno
(6:23, 17:34, 16:33, 19:29)

Mon-Pol Płock: I. Jasiński 18, M. Zych 9 (1), S. Gałecki 8, D. Adamczewski 7 (1), M. Firyn 6, R. Bruździński 6, M. Bieńkowski 2, D. Słupiński 2, M. Sulkowski 0;

AZS Polfarmex Kutno: T. Smorawiński 24 (5), M. Marciniak 16 (4), G. Małecki 15 (1), P. Pydych 14 (2), T. Deja 12, K. Kromer 10, J. Kowalski 8, B. Strzelecki 8, P. Karólewski 8 (1), K. Rydlewski 4, S. Kopczyński 0;