Reklama

Pierwsza taka inwestycja przy autostradzie obok Kutna. Za rok będzie gotowa

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad informuje, że w poniedziałek udostępniono kierowcom dwa punkty ładowania samochodów elektrycznych na Miejscu Obsługi Podróżnych Wierzbnik w ciągu autostrady A4. To co powinno zainteresować zmotoryzowanych z naszego powiatu to fakt, że wkrótce podobna inwestycja zostanie przeprowadzona na MOP-ach w okolicach Kutna.

Konkretnie chodzi o MOP Strzelce Południe i MOP Strzelce Północ. Umowę na realizację tej inwestycji podpisano w tym roku, a wykonawcą będzie Ekoenergetyka - Polska Sp. z.o.o. GDDKiA informuje, że prace powinny zostać zakończone w drugim półroczu przyszłego roku.

- Umowa na dzierżawę MOP podpisywana jest na okres 10 lat. Termin na uruchomienie punktów ładowania to 12 miesięcy od przekazania nieruchomości. Moc stacji zależy od dzierżawcy, jednak GDDKiA stawia wymagania minimalne, tj. 22 oraz 50 KW. Od dzierżawców wymagamy, aby punkty ładowania pojazdów elektrycznych były ogólnodostępne, tj. wyposażone w złącza ogólnie używane na terenie UE przez użytkowników pojazdów elektrycznych. Utrzymujemy zasadę ABAB, czyli dzierżawcy mogą składać oferty na co drugi MOP znajdujący się po tej samej stronie drogi – informuje GDDKiA.

Do tej pory przeprowadzono dwa postępowania przetargowe na dzierżawę fragmentów nieruchomości przeznaczonych pod budowę ogólnodostępnych stacji ładowania pojazdów elektrycznych i pełnienie roli operatora ogólnodostępnych stacji ładowania oraz dostawcy usługi ładowania dla tych stacji, zlokalizowanych na obiektach MOP kat. I.

Pierwszy przetarg obejmował MOP-y zlokalizowane przy S8 i A4 (umowy były podpisane jeszcze w 2019 roku), natomiast drugi przetarg dotyczył MOP-ów przy autostradach A1, A2 oraz A4 (lokalizacje, które nie znalazły dzierżawcy w pierwszym przetargu).

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE