Reklama

Reklama

Piesi będą bezpieczniejsi. Miasto doświetliło kolejne przejścia

Opublikowano: śr, 2 gru 2020 08:52
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Kolejne cztery przejścia dla pieszych w naszym mieście zostały doświetlone nowymi lampami LED. Tym razem lepiej widoczni będą piesi korzystający z przejść w ciągu ulic: Kościuszki, Skłodowskiej-Curie i Łęczyckiej.

Reklama

- Zawsze stawiamy na bezpieczeństwo. Staramy się minimalizować prawdopodobieństwo powstawania wypadków, szczególnie z udziałem tych najmniej chronionych użytkowników dróg, czyli pieszych. Nie są to ostatnie miejsca, w których instalujemy nowe oświetlenie - mówi Jacek Boczkaja, wiceprezydent Kutna.

Projekt poprawy bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych zakładał bowiem instalację nowego oświetlenia w 12 miejscach. Bezpieczniej jest już w sumie na ośmiu przejściach na terenie miasta. Do tej pory nowe lampy zainstalowano na ulicy Barlickiego na przejściach przy ulicach Długosza, Nawrot i Witosa. Dodatkowo lampy pojawiły się też na ulicy 29 Listopada przy skrzyżowaniu z ulicą 1 Maja oraz na wspomnianej ulicy Kościuszki przy skrzyżowaniach z ulicami Dąbrowskiego i Chodkiewicza. Nowe lampy zamontowane są też na przejściu dla pieszych na  ulicy Skłodowskiej-Curie przy skrzyżowaniu z ulicą Zdrojową, a także na ul. Łęczyckiej przy skrzyżowaniu z ul. Hoffmanowej.

Kolejne cztery przejścia dla pieszych doczekają się nowego oświetlenia w pierwszym kwartale 2021 roku. Bezpieczniej będzie na przejściach na ulicy Warszawskie Przemieście 9, na Skłodowskiej-Curie przy skrzyżowaniu z ulicą Spokojną, na 3 Maja przy zatoce autobusowej i na Mickiewicza przy skrzyżowaniu z ulicą Słowiackiego.

Urząd Miasta jest otwarty na propozycje kolejnych tego typu inwestycji. Mieszkańcy mogą wskazywać miejsca, w których przydałoby się nowe oświetlenie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (2)
  • rok temu | ocena +1 / -0

    dreyk

    doświetlenia wymaga także przejście przy ulicy Grunwaldzkiej na przeciwko Aldiego!

  • rok temu | ocena +2 / -0

    1234

    Przepraszam na pewno nie mam zamiaru krytykować inwestycji UM ale czy drzewa przed przejściami dla pieszych nie powinny być usunięte? Kierowca najpierw widzi drzewo, kosz na śmieci, słup energetyczny, znak, latarnie a dopiero przechodnia. Oczywiście nie dotyczy to wszystkich przejść ale większości. Dla jasności inwestycja OK.