Reklama

Piesi pod lupą policji

Opublikowano:
Autor:

Piesi pod lupą policji - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Kutnowscy policjanci przeprowadzili działania „ Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Mimo prowadzonych cyklicznie akcji kontrolno – represyjnych mundurowi nadal ujawniają wykroczenia popełniane przez pieszych.- Działania „Niechronieni” policjanci z Kutna przeprowadzili 18 lipca. Mundurowi ujawnili 18 wykroczeń, w tym 13 dotyczyło przechodzenia w miejscu niedozwolonym, a 5 niestosowania się do sygnalizacji świetlnej. Właśnie przechodzenie przez jezdnię w miejscu niedozwolonym i niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej to główne grzechy pieszych - mówi podkom. Paweł Witczak.

W pierwszym półroczu 2016 roku kutnowscy policjanci ujawnili 655 wykroczeń spowodowanych przez pieszych. 570 wykroczeń to przechodzenie przez jezdnię w miejscach niedozwolonych, 40 niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej, 45 poruszanie się po niewłaściwej stronie drogi.

Aby tego typu wykroczeń, które zagrażają życiu i zdrowiu pieszych było jak najmniej policjanci zapowiadają kolejne działania prewencyjne i profilaktyczne. Mają one za zadanie uświadomienie niechronionym, że to oni mają największy wpływ na to, co dzieje się na drodze, że swoim zachowaniem mogą doprowadzić do tragedii.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE