Reklama

Reklama

Piraci drogowi na celowniku kutnowskiej policji. Rekordzista pożegnał się z "prawkiem"

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: poglądowe/archiwum

Piraci drogowi na celowniku kutnowskiej policji. Rekordzista pożegnał się z "prawkiem" - Zdjęcie główne

Piraci drogowi na celowniku kutnowskiej policji. Rekordzista pożegnał się z "prawkiem" | foto poglądowe/archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Mandaty, pouczenia, wnioski o ukaranie i zatrzymane prawa jazdy - tak prezentuje się bilans akcji "Prędkość", którą w minionym tygodniu przeprowadzili funkcjonariusze kutnowskiej drogówki.

Reklama

Akcję "Prędkość" kutnowscy policjanci przeprowadzili w piątek, 19 maja. Działania miały na celu przede wszystkim kontrolę przestrzegania przepisów ruchu drogowego w zakresie jazdy z dopuszczalną prędkością. Funkcjonariusze zwracali jednak uwagę również na inne wykroczenia.

- W działaniach udział wzięło 10 funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kutnie. Policjanci kontrolowali ulice powiatu kutnowskiego, ujawniając w 50 przypadkach przekroczenie przez kierujących dopuszczalnej prędkości. W każdym przypadku funkcjonariusze stosowali środki represyjne - informuje mł. asp. Justyna Cywka z KPP w Kutnie. 

Policjanci nałożyli łącznie 47 mandatów karnych oraz sporządzili 4 wnioski o ukaranie do sądu, zaś 8 kierujących pouczyli.

Rekordzistą piątkowej akcji okazał się kierowca, który w terenie zabudowanym przekroczył prędkość o 56 km/h, co skutkowało zatrzymaniem prawa jazdy.

- Apelujemy do kierowców o jazdę zgodnie z obowiązującymi przepisami i znakami ruchu drogowego. Przypominamy, że za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h zatrzymywane jest prawo jazdy na okres trzech miesięcy - dodaje mł. asp. Justyna Cywka.

Info: KPP w Kutnie

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy