Reklama

Plac Wolności inny niż planowano. ''Nadzwyczajne zdarzenie z granitem''

Opublikowano:
Autor:

Plac Wolności inny niż planowano. ''Nadzwyczajne zdarzenie z granitem'' - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Nie z Chin, a z Portugalii nasze miasto pozyska granit na budowę placu Wolności. Oznacza to, że nowa wizytówka Kutna będzie miała inny kolor niż pierwotnie zakładano.

Przypomnijmy, że podczas marcowej sesji rady miasta, wiceprezydent Jacek Boczkaja poinformował, że granit, który miał pokryć plac Wolności, pochodzą z okolica Wuhan, dlatego konieczne było szukanie innych rozwiązań.

Temat wrócił w trakcie dzisiejszych obrad.

- Problemów jest co nie miara, ale na bieżąco są one rozwiązywane - powiedział J. Boczkaja - Wykonawca zawnioskował o przedłużenie terminu o 3 miesiące. Jest już zgoda z Urzędu Marszałkowskiego. Wczoraj wpłynęła natomiast zgoda od konserwatora zabytku na zamianę granitu - wyjaśniał zastępca włodarza.

Jak dodał, granit będzie miał inny kolor niż pierwotnie zakładano. Barwa materiału ma być kremowa. Do Kutna trafi 80 kontenerów z Portugalii.

- Urząd Marszałkowski wyraził zgodę, będzie to wymagało jeszcze dyskusji na temat finansów. A przedłużenie placu budowy to jest zdarzenie nadzwyczajne, jeżeli mamy sytuację taką jaką mamy z tym granitem - przekonywał Jacek Boczkaja.

Wiceprezydent zapewniał również, że miasto będzie sukcesywnie otwierać przylegające do placu Wolności i Rynku Zduńskiego uliczki, tak, by ułatwić możliwość poruszania się zarówno mieszkańcom, jak i osobom prowadzącym działaność gospodarczą.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE