Reklama

Plaga wypadków w Kutnie. Będzie więcej policyjnych patroli?

Opublikowano:
Autor:

Plaga wypadków w Kutnie. Będzie więcej policyjnych patroli? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Pod koniec grudnia radny Robert Małachowski wystosował apel do miejskich władz o poprawę bezpieczeństwa w naszym mieście. Jego zdaniem dobrym pomysłem byłyby częstsze kontrole prowadzone przez policję.

- Od bardzo długiego czasu na terenie naszego miasta dochodzi do częstych niebezpiecznych zdarzeń drogowych – kolizji i wypadków. W porach roku jesienno-zimowych jest ich niestety jeszcze więcej – pisze w swojej interpelacji Robert Małachowski.

Dodaje, że kierujący nie zawsze zachowują ostrożność patrząc przez pryzmat warunków drogowych czy porę dnia .

- Szczególnie często przekraczają prędkość i nie zachowują należytej ostrożności na tzw. wlotowych drogach do miasta – pisze R. Małachowski.

Za przykład podaje ul. Skłodowskiej czy Jesienną, ale dodaje, że do częstego łamania przepisów dochodzi także w ścisłym centrum Kutna.

- Problem przedstawiłem na sierpowej sesji rady miasta, jednak w ostatnim czasie doszło do nasilenia nieszczęśliwych zdarzeń drogowych i nastąpiła konieczność zdecydowanych działań – podkreśla radny.

Dlatego prosi prezydenta Kutna o wystąpienie do komendanta kutnowskiej policji z wnioskiem o wprowadzenie częstych i systematycznych kontroli w ramach działań kontrolno-profilkatycznych. Mundurowi mieliby zwracać szczególną uwagę na przekraczanie prędkości i inne potencjalnie niebezpieczne zachowania, które mogą skutkować kolizjami i wypadkami.

O odpowiedzi na interpelację radnego Roberta Małachowskiego poinformujemy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE