Reklama

Reklama

Płonęło mieszkanie. Z żywiołem walczyło prawie 30 strażaków

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: poglądowe

Płonęło mieszkanie. Z żywiołem walczyło prawie 30 strażaków - Zdjęcie główne

W miejscowości Koryta w gminie Daszyna płonęło mieszkanie. Z ogniem walczyło prawie 30 strażaków | foto poglądowe

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Chwile grozy przeżyli lokatorzy jednego z budynków mieszkalnych w miejscowości Koryta (pow. łęczycki, gm. Daszyna), gdzie doszło do pożaru mieszkania. W trwającej kilka godzin akcji gaśniczej brało udział niemal 30 strażaków. Niestety, jedna osoba została poszkodowana.

Reklama

Zgłoszenie o pożarze mieszkania w dwupiętrowym bloku wpłynęło do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy 13 stycznia o godzinie 21:11. W środku miała się znajdować jedna osoba. 

- Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów straży pożarnej kierujący działaniami ratowniczymi stwierdził, że pożarem objęte jest mieszkanie na parterze w budynku mieszkalnym wielorodzinnym. Występowało też silne zadymienie na klatce schodowej – mówi asp. Grzegorz Sobiński, oficer prasowy KP PSP w Łęczycy. 

Po dokonaniu kolejnego etapu rozpoznania, stwierdzono, że w piwnicy budynku znajdowała się osoba poszkodowana. Najprawdopodobniej zatruła się tlenkiem węgla i po przekazaniu zespołowi ratownictwa medycznego i przebadaniu przez lekarza, została przetransportowana do łęczyckiego szpitala. 

- Działania straży pożarnej polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia; podaniu dwóch prądów wody w natarciu na źródła ognia; przeszukaniu pomieszczeń mieszkalnych; ewakuowaniu czterech osób z budynku mieszkalnego wielorodzinnego, w tym: jednej osoby znajdującej się w piwnicy budynku oraz trzech osób przy pomocy SHD-25; udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej; usunięciu nadpalonych materiałów z pomieszczenia mieszkalnego i oświetleniu terenu akcji – relacjonuje asp. Grzegorz Sobiński. 

W interwencji trwającej nieco ponad 4 godziny brało udział 6 zastępów straży pożarnej: 3 z KP PSP w Łęczycy oraz 3 z OSP w KSRG (OSP Daszyna, OSP Topola Królewska, OSP Leźnica Mała), łącznie 27 strażaków.

Info: KP PSP w Łęczycy

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy