Reklama

Pod Krośniewicami jak na księżycu

Opublikowano:
Autor:

Pod Krośniewicami jak na księżycu - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Jest dziurawa i nierówna, a podróż nią grozi w najlepszym przypadku uszkodzeniem kół samochodu – tak wygląda droga przebiegająca m.in. przez Wolę Nowską i Nowe (gm. Krośniewice). Zarówno mieszkańcy, jak i przejezdni mają już dość problematycznej szosy, dlatego od lat domagają się jej remontu.

Wspomniana droga biegnie dokładnie od Woli Nowskiej aż do Zalesia (również gm. Krośniewice). Problem dotyczy zatem wielu mieszkańców. Jak mówią, najbardziej zniszczony odcinek znajduje się na zakręcie do miejscowości Godzięby.

– Nawierzchnia na drodze jest tak zniszczona, że nie da się po niej normalnie przejechać autem. Wszędzie są dziury i nierówności, co stanowi duże niebezpieczeństwo dla kierowców – twierdzi Henryk Sierakowski, mieszkaniec Woli Nowskiej, który powiadomił nas o drogowym problemie.

Aby przekonać się o prawdziwości słów pana Henryka, postanowiliśmy wybrać się na przejażdżkę wzdłuż szosy. Już po pokonaniu kilku metrów zorientowaliśmy się, że szybka jazda w tej okolicy grozi utratą felgi, przebiciem opony, a nawet uszkodzeniem zawieszenia samochodu.

Co było przyczyną tak dużych uszkodzeń nawierzchni? Z relacji okolicznych mieszkańców wynika, że największe zniszczenia spowodowały samochody ciężarowe przewożące buraki, których kierowcy potraktowali drogę w Woli Nowskiej jako skrót.

– Widać było, że masa ciężarówek znacznie przekraczała tonaż na drodze – dodał H. Sierakowski.

Lokatorzy okolicznych domów wielokrotnie próbowali interweniować w tej sprawie u władz. Ich prośby nie przynosiły jednak oczekiwanego skutku, a przeprowadzane prace drogowe ograniczały się jedynie do łatania pojedynczych dziur. Co ciekawe, ostatnich napraw nawierzchni dokonano dwa lata temu. Czy zarządca najbardziej zniszczonego odcinka drogi, czyli powiat kutnowski, planuje jego gruntowną modernizację? Zapytaliśmy o to rzecznika prasowego starostwa Jacka Saramonowicza.

– Remont drogi jest oczywiście planowany, jdnak nie wcześniej niż w 2018 roku. Modernizacja zostanie przeprowadzona we współpracy z gminą Krośniewice, która pokryje część kosztów – informuje J. Saramonowicz.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE