Reklama

Pod Kutnem powstanie dzienny dom opieki medycznej

Opublikowano:
Autor:

Pod Kutnem powstanie dzienny dom opieki medycznej - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Dzienny dom opieki medycznej powstanie w Klonowcu Starym koło Kutna. Jest to ogromna szansa dla wielu chorych z naszego regionu. Ministerstwo Zdrowia wybrało 41 placówek w Polsce do prowadzenia tego typu ośrodków. Dermex sp. z o. o. znalazła się wśród medycznej elity w Polsce. Projekt o pozyskanie środków z Funduszy Europejskich przygotowała firma ETIO Przemysław Lach z Kutna.Do oceny formalno-merytorycznej zakwalifikowano 148 placówek w całej Polsce. Wśród nich były uczelnie medyczne, duże publiczne szpitale oraz wiele potężnych prywatnych spółek mających szpitale w całej Polsce. Dofinansowanie otrzymało 41 placówek. Dermex sp. z o. o. znalazła się na 7 miejscu w rankingu, zdobywając 137 punktów na 140 możliwych, należy jednak podkreślić, że spółka otrzymała najwyższe dofinansowanie spośród wszystkich zakwalifikowanych do projektu placówek.

Najważniejszym zadaniem DDOM, czyli dziennego domu opieki medycznej nad osobami niesamodzielnymi będzie rehabilitacja lecznicza w celu przywrócenia pacjentowi sprawności i zdolności do funkcjonowania w środowisku. Niemniej ważna będzie kontynuacja leczenia i realizacja zabiegów pielęgnacyjno-opiekuńczych, których pacjent nie może otrzymać w ramach opieki domowej.

Ponadto to świadczenie zdrowotne będzie również obejmować przygotowanie pacjenta i jego opiekunów do samodzielnej pielęgnacji oraz edukację zdrowotną. Projekt ma charakter pilotażowy, służy wypracowaniu pewnego standardu opieki w naszym kraju. Od 2018 r. wypracowany model będzie wdrażany w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych.

Dzienny dom opieki medycznej zatrudniać ma m.in.: lekarza specjalistę w dziedzinie rehabilitacji medycznej, geriatrę, pielęgniarki, osoby prowadzące fizjoterapię, psychologa oraz dietetyka.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE