Reklama

Reklama

Pod Kutnem zatrzymano autobus, który wiózł dzieci na wakacje. "Musieliśmy zakazać kierowcy dalszej jazdy"

Opublikowano: 20 lipca 2021 05:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Inspekcja Transportu Drogowego informuje o swoich niedawnych działaniach pod Kutnem. W ich trakcie zatrzymano autokar, który wiózł dzieci na wakacje. Inspektorzy musieli zakazać kierowcy dalszej jazdy. Z jakiego powodu?

Reklama

Zdarzenie miało miejsce w środę 14 lipca w miejscowości Kaszewy na drodze krajowej nr 92, gdzie zatrzymano do kontroli drogowej autobus polskiego przewoźnika. Autokarem jechała grupa dzieci z Nadarzyna do Torunia w ramach wakacyjnego wypoczynku.

CZYTAJ TAKŻE: Kilkadziesiąt krzewów konopi indyjskich. Policjanci z Kutna weszli na teren nielegalnej hodowli [ZDJĘCIA]

- Po weryfikacji danych pojazdu w systemie CEPiK inspektorzy stwierdzili, że okres ważności badania technicznego upłynął w marcu tego roku. W związku z powyższym autokar został wycofany z ruchu, a kierowca został zobowiązany do poinformowania pracodawcy o problemach oraz zorganizowaniu innego autobusu - informuje łódzka Inspekcja Transportu Drogowego.

Inspektorzy zapewnili uczestnikom wycieczki możliwość skorzystania z toalet oraz zacienionego miejsca na terenie obwodu drogowego należącej do GDDKiA. W czasie oczekiwania na nowy autokar wszystkie dzieci były bezpieczne i nie były narażone na upał, który panował w tym dniu.

W ciągu godziny został podstawiony inny autobus, który został poddany szczegółowej kontroli. Kontrola nie wykazała żadnych uchybień, a kierowca przeszedł badanie alkomatem z wynikiem dopuszczającym do prowadzenia pojazdu.

- W stosunku do niefrasobliwego przewoźnika wszczęto postępowanie wyjaśniające zagrożone karą w wysokości 2000 zł, a kierowca został ukarany mandatem karnym - dodaje ITD.

CZYTAJ TAKŻE: BMW jechało samo przez obwodnicę? Auto w rowie, a w nim sami pasażerowie [FOTO]

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)