Reklama

Podglądaj radnych w internecie. Trwają testy

Opublikowano:
Autor:

Podglądaj radnych w internecie. Trwają testy - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Z początkiem tego roku prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy wprowadzającej szereg zmian w funkcjonowaniu samorządów. Wraz z nową kadencją wejdą one w życie. Jedna ze zmian dotyczy obowiązku transmisji posiedzeń sesji rady gminy, miasta czy powiatu i w Kutnie ten ostatni samorząd właśnie to testuje.

Od lat możemy już oglądać na żywo sesje sejmiku województwa łódzkiego. Z początkiem tej kadencji mieszkańcy będą mogli także śledzić sesje w gminie, mieście i powiecie. Jak zakładają przepisy, obrady będą musiały być nie tylko transmitowane, ale i nagrywane oraz udostępniane na stronach internetowych samorządów. W salach obrad będą musiały pojawić urządzenia rejestrujące dźwięk i obraz. Jednostki samorządu terytorialnego - jeśli do tej pory nie posiadały takich kamer - będą musiały zakupić je z własnego budżetu. Ustawa nie przewiduje żadnej formy wsparcia finansowego.

Sesję nowej kadencji w mieście zaplanowano na 20 listopada (wtorek). W powiecie zaś nowa rada powiatu będzie obradować 21 listopada (środa). Do tej drugiej trwają właśnie techniczne przygotowania, a ściślej do jej transmisji. Wideo z prób opublikował na YouTubie kanał "Polska z drona".

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE