Reklama

Podsumowanie działań w pierwszy weekend wakacji

Opublikowano:
Autor:

Podsumowanie działań w pierwszy weekend wakacji - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Od 28 do 30 czerwca 2013 roku kutnowscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Straży Miejskiej prowadzili działania w związku z rozpoczynającym się okresem wakacyjnym. Jak pokazują doświadczenia lat ubiegłych, pierwszy weekend wakacji to zwiększona ilość pojazdów, co może wpłynąć na wzrost przestępstw i wykroczeń w ruchu drogowym. Koniec roku szkolnego to także zagrożenia mogące zaistnieć podczas spędzania wolnego czasu przez młodzież.

W pierwszy weekend wakacji na drogach powiatu kutnowskiego policjanci nie zanotowali zdarzeń drogowych z osobami rannymi. Mimo apeli nadal jednak ujawniane są przypadki kierowania pod wpływem alkoholu. Od piątku do niedzieli zatrzymano aż 11 nietrzeźwych kierujących.

Rekordzista miał prawie trzy promila alkoholu w organizmie. 63-letni mieszkaniec powiatu kutnowskiego zatrzymany w sobotę w Żychlinie, usłyszy zarzuty za jazdę pod wpływem alkoholu rowerem. Dodatkowo odpowie za niestosowanie się do wyroku Sądu, zakazującego kierowania wszelkimi pojazdami. Grozi mu do trzech lat pozbawienia wolności.

W miniony weekend wzmożone działania przeprowadzili również policjanci służb prewencyjnych. Stróże prawa patrolowali wspólnie ze Strażnikami Miejskimi miejsca grupowania się młodzieży. Kontrolowano także miejsca sprzedaży alkoholu. W piątek 28 czerwca policjanci Zespołu ds. Nieletnich ujawnili nielegalną sprzedaż alkoholu osobie niepełnoletniej.

Zdarzenie miało miejsce o godzinie 17.00 przy ulicy Żwirki i Wigury. Właściciel sklepu sprzedał 17-latkowi piwo. Jeśli zarzuty potwierdzą się zgodnie z ustawą o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi, sprzedawcy grozi kara grzywny oraz dodatkowa sankcja administracyjna, polegająca na cofnięciu zezwolenia na sprzedaż alkoholu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE