Reklama

Reklama

Podsumowują i "Witają w Żychlinie"

Opublikowano: czw, 15 gru 2016 11:23
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia W styczniu tego roku Towarzystwo Miłośników Historii Żychlina przygotowało dla wychowanków Młodzieżowego Ośrodku Socjoterapii edukacyjny program historyczny pt. „Witamy w Żychlinie”.Założeniem projektu i celami były:integracja z lokalnym środowiskiem, jego poznanie oraz zrozumienie,rozbudzenie zainteresowania przeszłością Żychlina i historią gminy,wzmocnienie więzi ze społecznością lokalną i rozbudzenie lokalnego patriotyzmu,wytworzenie poczucia dumy z bycia żychlinianinem,zainspirowanie uczestników projektu do rozwijania własnych pasji i umiejętności,rozbudzania w sobie kreatywności, wyobraźni i rozwijania umiejętności poznawczych,promocja Gminy Żychlin i powiatu poprzez współpracę z mediami w trakcie realizacji projektu.

Reklama

TMHZ otrzymało na realizację tego projektu fundusze z powiatu kutnowskiego (dotacja 2 tys. zł. i 500 zł. jako wkład własny TMHŻ) jako zadanie publiczne: „Wspieranie wartościowych przedsięwzięć edukacyjnych, oświatowych i wychowawczych ze szczególnym uwzględnieniem działań na rzecz integracji i reintegracji zawodowej i społecznej osób zagrożonych niedostosowaniem społecznym” pod nazwą: „Nasza Historia – Nasz Nowy Dom”.

W trakcie realizacji projektu zostały przeprowadzone:
2 wycieczki po Żychlinie:
1. w dn. 25 maja 2016r. pt. „TMHZ wita w Żychlinie – poznajemy miasto”, prowadziła Anna Wrzesińska.
2. w dn. 21 listopada 2016r. pt. „ Przemysł i rzemiosło w Żychlinie pod koniec XIX wieku i w XX wieku”, prowadził Jerzy Banasiak.
6 zajęć typu lekcyjnego:
1. „Zapraszamy do współpracy z Towarzystwem Miłośników Historii Żychlina, dn. 5 października 2016r, prowadziła Anna Wrzesińska.
2. „W średniowiecznym Żychlinie, dn. 12 października 2016r., prowadziła Anna Wrzesińska.
3. „Rodowód nazw miejscowych w Żychlinie i okolicy”, dn. 20 października 2016r., prowadził Ryszard Zimny.
4. „Ciekawy życiorys – dziecko wojny”, dn. 27 października 2016r., prowadził Jerzy Werwiński.
5. „Racjonalizator techniki w zakładach Wytwórczych Maszyn Elektrycznych i Transformatorów EMMIT”, dn. 17 listopada 2016r., prowadził Tadeusz Kafarski.
6. „Żychlin w strukturach administracyjnych przez wieki”, dn. 24 listopada 2016r., prowadziła Anna Wrzesińska.

Konkurs historyczno-literacki pt. „W Żychlinie – nasz nowy dom”.

Uroczyste podsumowanie projektu odbyło się we wtorek, 13 grudnia o godz. 16 w sali Żychlińskiego Domu Kultury. Uczestniczyli w nim wychowankowie Młodzieżowego Ośrodku Socjoterapii z panią dyrektor Ewą Rutkowską i członkowie TMHZ, a gościem honorowym był starosta kutnowski, Krzysztof Debich. Młodzież Otrzymała nagrody, dyplomy i torby z podarkami.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)