Reklama

Poetycki dzień w CTMiT

Opublikowano:
Autor:

Poetycki dzień w CTMiT - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Już jutro w Centrum Teatru, Muzyki i Tańca drużyny reprezentujące kutnowskie szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne wezmą udział w turnieju sprawdzającym możliwości ich wyobraźni językowej.Zawody rozpoczną się o godzinie 16:30. W przerwie turnieju, przeznaczonej na obrady jury, jego uczestnicy oraz pozostała publiczność będzie mogła wziąć udział w spotkaniu autorskim prezentującym dwóch poetów związanych z łódzkim wydawnictwem „Kwadratura” specjalizującym się w poezji.

Pierwszym z gości jest poeta Piotr Grobliński kierownik i pomysłodawca tego wydawnictwa, drugim Kacper Płusa, który w roku ubiegłym wydał w Kwadraturze swoją debiutancką książkę nagrodzoną prestiżową nagrodą za poetycki debiut książkowy.

Obaj poeci już w Kutnie bywali, a jeszcze nigdy dotąd nie mieli tu własnych spotkań autorskich. Spotkanie rozpocznie się o godz. 18:00.

O godzinie 19:15 przewidziane jest ogłoszenie wyników turnieju i wręczenie nagród. Kutnowski Dom Kultury zaprasza wszystkich, którym bliska jest sprawa wyobraźni. Wstęp wolny.

Piotr Grobliński (ur. 1966) - poeta, krytyk literacki i felietonista. Absolwent polonistyki na Uniwersytecie Łódzkim. Redaktor naczelny serwisu kulturalnego Reymont.pl, felietonista miesięcznika "Kalejdoskop". Kieruje Ośrodkiem Literacko-Wydawniczym Łódzkiego Domu Kultury i działającym w jego strukturach Wydawnictwem Kwadratura. Pomysłodawca akcji społeczno-kulturalnej „Poetyckie gry uliczne”. Prowadzi niedzielne spotkania ze sztuką w Galerii Nowa Gdynia. Opublikował pięć książek poetyckich: "Błękitne lustro aksjologii" (1990), "Filozoficzne aspekt tramwaju" (1995), "Zgodnie z regułą splotów" (1997) i "Festiwale otwartych balkonów" (2005), „Inne sprawy dla reportera” (2012).

Kacper Płusa (ur. w 1992) - pabianiczanin o hippisowskich inklinacjach. Lubi przejeżdżać pociągami przez rzeki. Laureat kilkudziesięciu konkursów poetyckich, m.in. OKJW podczas festiwalu Złoty Środek Poezji w Kutnie, TJW o Puchar Wina, TJW o Czekan Jacka Bierezina, OKP im. Rafała Wojaczka. Publikował w „Arteriach”, „Akancie”, „Arkadii”, „Szafie”, „Gazecie Wyborczej”, „Wakacie”, „Cegle”. W 2012 r. w łódzkim wydawnictwie Kwadratura ukazała się jego debiutancka książka „Ze skraju i ze światła”, za którą otrzymał nagrodę im. Kazimiery Iłłakowiczówny.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE