Reklama

Reklama

Pogoda nie pokrzyżowała planów. Liczna grupa mieszkańców zebrała się w centrum Krośniewic [ZDJĘCIA]

Opublikowano: śr, 25 maj 2022 19:10
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Mimo kapryśnej pogody liczna grupa mieszkańców Gminy Krośniewice zebrała się w centrum miasta z okazji oficjalnego oddania do użytku tężni solankowej. Na przybyłych czekały upominki.

Reklama

Tężnia solankowa powstała w Krośniewicach z inicjatywy mieszkańców – to projekt, który zwyciężył w tamtejszym Budżecie Obywatelskim. Tężnia na Placu Wolności w Krośniewicach ma stać się nowym miejscem spotkań i odpoczynku dla mieszkańców. 

Konstrukcja wykonana jest z drewna i zabezpieczona impregnatem. Wyposażona została w zbiornik na solankę, pompę oraz oświetlenie. Projekt objął także wykonanie wylewki betonowej jako podłoża dla tężni, przyłącza elektrycznego oraz zakup i montaż altany. Wartość inwestycji to około 45 tysięcy złotych.

Projektodawcy zapewniają o zdrowotnych właściwościach tej inicjatywy. Wokół tężni wytwarza się bowiem specyficzny mikroklimat, będący naturalnym leczniczym inhalatorium. Mikroklimat tężni wspiera leczenie przewlekłych i nawracających schorzeń układu oddechowego, a także posiada właściwości oczyszczające drogi oddechowe.

Tężnia dziś została oficjalnie oddana do użytku. W wydarzeniu wzięły udział władze Krośniewic i liczne grono mieszkańców.

- Jest mi niezmiernie miło, że pomimo niesprzyjającej spacerom pogodzie, tak licznie przybyliście na oficjalne otwarcie tężni w Krośniewicach – mówiła Burmistrz Katarzyna Erdman.

W swoim wystąpieniu Burmistrz podziękowała pomysłodawcom projektu realizowanego w ramach Budżetu Obywatelskiego - Jadwidze Dzikowskiej i Sławomirowi Selderowi. 

Władze Gminy dziękowały też pracownikom Urzędu Miejskiego, Miejskiego Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej i radnym.

- Sławomir Selder przyznał, że brawa i podziękowania należą się przede wszystkim mieszkańcom, którzy oddali swój głos na jeden z trzech projektów, którego efekt mamy dzisiaj w sercu Krośniewic. Wystąpiła także radna Pani Mariola Łukomska, która podkreśliła ważność podjętej uchwały o Budżecie Obywatelskim, gdzie mieszkańcy mają prawo zadecydować na jakie przedsięwzięcie wydać część pieniędzy z budżetu gminy – podkreśla Gmina Krośniewice.

Wszyscy przybyli otrzymali lody, rozdawano też kolorowe balony.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy