Reklama

Reklama

Pojemniki na nakrętki pojawią się w Kutnie? Miasto odpowiada radnemu

Opublikowano: czw, 28 lis 2019 12:52
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia W Kutnie pojawią się pojemniki na plastikowe nakrętki? Z taką propozycją wyszedł niedawno miejski radny Robert Stępniewski. Do sprawy odniósł się już Urząd Miasta, który nie mówi "nie".

Reklama

Robert Stępniewski interpelację w sprawie pojemników złożył w tym miesiącu.

- Dlaczego akurat nakrętki? Bo szkło jest niebezpieczne, butelki plastikowe zbyt tanie, metal kłopotliwy w zbiórce, a puszki aluminiowe nie kojarzą z się charytatywną inicjatywą społeczną (głównie przez to, czym są wypełniane), a nakrętki są ciężkie i zajmują stosunkowo niewielką przestrzeń. W przypadku szkól i przedszkoli zbiórka nakrętek jest elementem edukacyjnym, który zmierza do wprowadzenia nawyku selektywnego zbierania odpadów. Takie akcje prowadzone w ramach edukacji szkolnej uświadamiają młodym ludziom, jak ważny jest recykling i ochrona środowiska – pisze Robert Stępniewski.

Więcej o sprawie pisaliśmy TUTAJ.

Do sprawy ustosunkowały się już władze miasta.

- Miasto Kutno popiera ideę ustawienia pojemnika do zbiórki plastikowych nakrętek w ogólnie dostępnym miejscu. Jednakże pragnę nadmienić, iż instytucje na terenie naszego miasta prowadzą już zbiórki nakrętek na różne cele charytatywne. Posadowienie ogólnodostępnego pojemnika przeznaczonego do zbierania nakrętek oraz zagospodarowanie zebranych nakrętek na cele związane z pomocą potrzebującym zostaną uzgodnione z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej oraz zainteresowanymi stowarzyszeniami działającymi na terenie miasta - odpowiada radnemu wiceprezydent Jacek Boczkaja.

Jak wskazuje włodarz, "miasto od wielu lat wspiera działania mające na celu promowanie właściwych postaw społecznych wśród mieszkańców".

- Do szeregu działań zarówno prospołecznych jak i proekologicznych należy niewątpliwie zbieranie plastikowych nakrętek, będące jedną z najpopularniejszych akcji, łączących kształtowanie dobrych nawyków, związanych z segregacją odpadów wraz z ideą pomocy potrzebującym, w którą może włączyć się każdy mieszkaniec naszego miasta - dodaje wiceprezydent.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (5)
 • 2 lata temu | ocena +0 / -0

  m

  można już zwymiotować od tych kretyńskich pomysłów, papier przyjmie wszystko byle by było o mnie słychać. Do najbliższych wyborów zabraknie pomysłów albo miasto będzie zalane nakrętkami , rondami i pasami.

 • 2 lata temu | ocena +2 / -2

  anonim

  takie pojemniki powinny być na każdym osiedlu obok śmietników tak jak stoją pojemniki na ubrania. Niktnie będzie leciał z nakrętkami przez całe miasto tak jak nikt nie gna przez całe miasto z jedzeniem (dlatego jadłodzielnia nie działa) ale gdyby można było zostawić produkty żywnościowe blisko to naturalnie każdy by je oddawał (pojemniki n... Rozwiń

 • 2 lata temu | ocena +3 / -3

  Bar tek

  Stepniewski z nakrętkami ma tyle wspólnego ze lubi pod korek...a wtedy mu się odkleja .słaby, bez motywacyjny pomysł ... wymyśl cos bo od wyborów nie błyszczysz

 • 2 lata temu | ocena +5 / -5

  Fire

  Ok.ludzie chętnie wrzucali by nakrętki do specjalnego pojemnika ale pod warunkiem ,że będą mieli z tego tytułu profity.Np.znizke na kino,komunikację miejską,aquapark.Inaczej nikt nie będzie ganiał na miasto z samymi nakrętkami .

 • 2 lata temu | ocena +0 / -0

  Glin AL

  Puszki ameliniowe nie muszą się źle kojarzyć czym są wypełnione. W nich są również płyny spożywcze, które nie kojarzą się źle.