Reklama

Reklama

Polfarmex wspiera ratowników medycznych z Kutna i Łodzi. Przekazał ponad 24 tys. zł

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Polfarmex

Polfarmex wspiera ratowników medycznych z Kutna i Łodzi. Przekazał ponad 24 tys. zł - Zdjęcie główne

Polfarmex wspiera ratowników medycznych z Kutna i Łodzi. Przekazali ponad 24 tys. zł | foto Polfarmex

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Firma Polfarmex S.A. przekazała dla ratowników z Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego w Łodzi specjalistyczną odzież ochronną i środki do dezynfekcji niezbędne w codziennej pracy w warunkach pandemii. Wartość przekazanej darowizny to ponad 24 tys. zł.

Reklama

Jakie środki dostarczyli? 

Kutnowski Polfarmex kolejny raz wspiera ratowników medycznych w zakresie dostarczenia im specjalistycznej odzieży ochronnej i innych środków przydatnych w codziennej pracy. Przekazał 100 sztuk kombinezonów ochrony biologicznej, 30 masek pełnotwarzowych wraz z 60 filtrami, 505 przyłbic ochronnych, oraz 40 litrów mydła do dezynfekcji i 40 litrów środków na bazie alkoholu do dezynfekcji rąk. 

Praca służb medycznych w warunkach pandemii oznacza rygorystyczne stosowanie ściśle określonych środków ochrony. Specjalistyczna odzież, akcesoria ochronne czy środki dezynfekujące oznaczają wzrost wydatków ponoszonych przez placówki służby zdrowia. Dlatego każde wsparcie ze strony zewnętrznych partnerów wzmacnia, zarówno poziom ochrony ratowników medycznych, jak i przekłada się na wzrost bezpieczeństwa pacjentów korzystających z pomocy służby zdrowia

Dlaczego pomagają? 

Przedstawiciele Polfarmexu podkreślają swoją solidarność z tymi, którzy z narażeniem zdrowia i życia chronią innych. Zwracają też uwagę na to, jak ważne jest wsparcie służby zdrowia z zewnątrz. 

– Dla naszej firmy, troska o wspólne bezpieczeństwo w szeroko rozumianym otoczeniu ma konkretny wymiar. Wspierając ratowników medycznych wzmacniamy także bezpieczeństwo naszych pracowników i ich rodzin oraz wszystkich mieszkańców. Im lepiej wyposażone są służby medyczne niosące pomoc, zwłaszcza w warunkach pandemii, tym większy jest poziom bezpieczeństwa nas wszystkich –  mówi Maciej Aksman, Specjalista ds. PR w Polfarmex S.A.

Za pomoc podziękowała Wojewódzka Stacja Ratownictwa Medycznego w Łodzi. 

– Pandemia trwa nadal. Wciąż udzielamy pomocy osobom zakażonym koronawirusem. Wymusza to na nas stosowanie odpowiednich środków ochrony osobistej. Z tego względu wsparcie naszych przyjaciół takich jak firma Polfarmex S.A. jest dla nas bardzo cenne  – mówi Adam Stępka, Rzecznik Prasowy WSRM w Łodzi. 

W ubiegłym roku Polfarmex przekazał dwadzieścia pięć kompletów umundurowania dla kutnowskich ratowników z Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego w Łodzi. Przekazana odzież zwiększa bezpieczeństwo ich pracy, zwłaszcza kiedy uczestniczą w akcji niesienia pomocy poszkodowanym w wypadkach komunikacyjnych.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE