Reklama

Reklama

Policja podsumowuje świąteczny weekend. Zatrzymano mnóstwo pijanych kierowców

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: poglądowe

Policja podsumowuje świąteczny weekend. Zatrzymano mnóstwo pijanych kierowców - Zdjęcie główne

Bilans świąt Bożego Narodzenia na drogach województwa łódzkiego | foto poglądowe

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Święta Bożego Narodzenia za nami. W związku z tym policja podsumowuje podjęte w tym okresie działania. Ogólny bilans na drogach jest lepszy niż w ubiegłym roku - było mniej wypadków, zabitych i rannych. Na terenie województwa łódzkiego policjanci zatrzymali łącznie 57 nietrzeźwych kierowców. Jak to wyglądało w powiecie kutnowskim?

Reklama

Mniej wypadków w Łódzkiem

Okres świąteczny charakteryzuje się zwiększonym natężeniem ruchu, dlatego na drogi województwa łódzkiego w trakcie działań ,,Boże Narodzenie” kierowanych było więcej policyjnych patroli. Ten czas w roku 2022 pod względem ilości zdarzeń drogowych był bezpieczniejszy niż w 2021. 

W Łódzkiem doszło łącznie do 10 wypadków, w których zginęła 1 osoba. W minionym roku odnotowano natomiast 19 wypadków i 1 ofiarę śmiertelną. Mniej było również rannych (w 2022 r. 11 osób, w 2021 r. 25 osób).

Policjanci każdą kontrolę drogową rozpoczynali od sprawdzenia stanu trzeźwości. W wyniku tych działań zatrzymano 57 kierujących, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę pod wpływem alkoholu. W 2021 roku zatrzymano za to 50 takich kierowców.

Policjanci podczas tegorocznych działań kontrolowali również prędkość, a także sposób przewożenia dzieci.

Świąteczny weekend na drogach powiatu kutnowskiego 

Na drogach powiatu kutnowskiego doszło w tym czasie do 7 zdarzeń drogowych - to o 6 mniej niż analogicznie w roku poprzednim.

Ponadto podczas świątecznego weekendu kutnowscy policjanci skontrolowali prawie 140 kierujących, 155 przebadano na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Czworo z nich odważyło się wsiąść za kierownicę w stanie nietrzeźwości. Teraz za swoje czyny odpowiedzą przed sądem. Rekordzista miał prawie dwa promile alkoholu w organizmie.

- Mimo że święta za nami  apelujemy do wszystkich osób jeżdżących pojazdami, jak również pieszych o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach, o uważną jazdę, stosowanie się do znaków drogowych, a przede wszystkim o nie wsiadanie za kierownicę po wypiciu alkoholu. Korzystajmy z drogi w sposób rozsądny i bezpieczny - podkreśla kom. Edyta Machnik, oficer prasowy KPP w Kutnie.

Info: KWP Łódź/KPP Kutno

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy