Reklama

Policja podsumowuje wypadki w regionie. Ile osób zginęło?

Opublikowano:
Autor:

Policja podsumowuje wypadki w regionie. Ile osób zginęło? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Stan bezpieczeństwa na polskich drogach w ostatnich latach ulega systematycznej poprawie – zmniejsza się liczba wypadków oraz ich ofiar. Mimo to, Polska nadal zajmuje jedno z ostatnich miejsc w Unii Europejskiej, zwłaszcza, jeśli chodzi o liczbę osób zabitych w wypadkach drogowych. Taki stan rzeczy jest w Polsce, a u nas?

Podsumowując pierwsze pół roku na drogach w łódzkim doszło do 1064 wypadków drogowych to o 571 zdarzeń mniej niż w tym samym okresie 2019 roku. Niestety zginęły 84 osoby (o 30 mniej) a 1227 zostało rannych ( o 778 osób mniej) Taką samą sytuację mamy w przypadku zdarzeń gdzie ucierpiały tylko pojazdy.

- W naszych statystykach odnotowaliśmy 12177 kolizji drogowych- spadek o 2515 zdarzeń. To najbezpieczniejszy czas na drogach od kilku lat! Policjanci RD zatrzymali także 1907 praw jazdy za przekroczenie prędkości powyżej 50km/h w obszarze zabudowanym - podaje Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi.

Mundurowi dodają, że na taki stan rzeczy niewątpliwie ma wpływ stan pandemii trwający od marca br. gdzie społeczeństwo bardzo odpowiedzialnie podeszło do zagrożenia wirusem COVID-19, pozostając w domu, a tym samym nie przemieszczając się po województwie, czy Polsce.

Nadal jednak głównymi przyczynami wypadków drogowych są:

  • Nieustąpienie pierwszeństwa (29%)
  • Nadmierna prędkość- (26%) - to jedna z głównych przyczyn wypadków śmiertelnych na drogach
  • Nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu na oznakowanym przejściu dla pieszych (12%)

- Niestety w naszych statystykach odnotowujemy też zdarzenia gdzie uczestnicy spożywali alkohol i inne substancje psychoaktywne - w tym półroczu doszło do 62 wypadków, gdzie śmierć poniosło 7 osób a 72 zostały ranne. Policjanci cały czas starają się wyeliminować z ruchu takie osoby, aby nie doszło do tragedii na drodze. Od stycznia do końca czerwca zatrzymali 2548 osób na „podwójnym gazie” - informuje KWP.

Jest jednak jedna prawidłowość, która łączy wszystkie te nieszczęśliwe zdarzenia- pośpiech i błąd popełniany przez kierowcę.

- Dlatego nieprzerwanie apelujemy o rozsądek i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze, a także by zawsze być trzeźwym i wypoczętym za kierownicą! - podkreślają mundurowi.

fot - archiwum (zdarzenie drogowe na DK 92 z marca br.)

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE