Reklama

Reklama

Policja, Świnka Peppa i Psi Patrol. Funkcjonariusze sprawili radość małym uchodźcom [ZDJĘCIA]

Opublikowano: śr, 23 mar 2022 19:05
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Policjanci z kutnowskiej komendy wraz z „pluszowymi maskotkami” spotkali się z dziećmi z mieszkań wspomaganych w Kutnie przy ul. Majdany. Wśród nich były również dzieci z rodzin ukraińskich, które przybyły do naszego miasta uciekając przed wojną. - To spotkanie pełne radości, uśmiechu i niespodzianek, które mamy nadzieję choć w części pozwoliły zapomnieć małym uchodźcom o tragedii która dotknęła ich kraj - komentują kutnowscy mundurowi.

Reklama

22 marca kutnowscy policjanci, wspólnie z maskotkami „Świnką Peppa” oraz „Skyem” z Psiego Patrolu odwiedzili dzieci zamieszkujące w mieszkaniach wspomaganych w Kutnie przy ul. Majdany, w tym również dzieci z rodzin ukraińskich.

Celem spotkania było okazanie wsparcia i poprawienie humoru najmłodszym. W spotkaniu brała udział Pani Liudmyla Wiśniewska, która tłumaczyła na język ukraiński informacje przekazywane przez policjantkę. Podczas spotkania nie zabrakło podstawowych informacji na temat bezpieczeństwa na drodze i nie tylko.

Dzieciaki z entuzjazmem brały udział w spotkaniu, nie zabrakło wesołej zabawy, a także prezentów – kolorowanek, kredek, pluszaków, zawieszek i kamizelek odblaskowych. Dzieci chętnie przytulały się do dużych maskotek i przybijały „piątkę”, a na ich buziach pojawiał się uśmiech.

- Ogromnym zainteresowaniem wśród najmłodszych cieszył się radiowóz policyjny do którego dzieciaki chętnie wsiadały. Dziękujemy wolontariuszom, którzy razem z nami zorganizowali ten czas dla małych dzieci i urozmaicili spotkanie licznymi atrakcjami - mówi podkom. Edyta Machnik z kutnowskiej policji. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)