Reklama

Policja w przedszkolu

Opublikowano:
Autor:

Policja w przedszkolu - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Żwirek i Muchomorek, uśmiechnięte słoneczko oraz inne bajkowe postaci zdobią ściany nowego miejsca pracy krośniewickiej policji. Na czas remontu swojego komisariatu stróże prawa z miasta nad Miłonką przenieśli się do budynku przedszkola. I choć radiowóz parkuje przy huśtawkach, nie umniejsza to powagi służby mundurowych.fot. Podkom. Dariusz Wójkowski, p.o. komendanta posterunku, przyznaje, że praca w przedszkolu powoduje pewne "niedogodności".

Remont posterunku policji w Krośniewicach potrwa do czerwca. Do tego czasu policjanci muszą pełnić służbę w budynku, w którym znajdowało się przedszkole. Choć jak przyznają mundurowi, przestrzeni w przedszkolnych murach jest więcej, to tęsknią za swoją bazą.

- Budynek zajmujemy już od jakiegoś czasu. Warunki są dość nietypowe, ale nie narzekamy. bo mamy sporo przestrzeni. Przystosowaliśmy część pomieszczeń do pracy biurowej i funkcjonujemy w nowym otoczeniu - mówi p.o. komendanta, Dariusz Wójkowski.

Nowe miejsce pracy ma również kilka mankamentów, jak choćby brak miejsca, w którym można osadzić zatrzymane osoby. Sporym problemem jest również brak zaplecza technicznego.

- Budynek nie posiada celi dla osób zatrzymanych. Takie osoby muszą być przewiezione do Kutna, a to wiąże się z utrudnieniami oraz czasem, jaki poświęcamy na transport zatrzymanych - wyjaśnia D Wujkowski.

Mimo utrudnień funkcjonariusze spotykają się z zabawnymi sytuacjami. Zdarzyło się, że do budynków zajmowanych przez policję przychodzili rodzice po swoje pociechy.

- Nie słyszałem żeby ktoś żartował z naszego nowego miejsca pracy, ale zdarzały się nam śmieszne sytuacje. Pewnego dnia do naszych drzwi zapukał pan, który chciał odebrać dziecko z przedszkola. Był bardzo zdziwiony, gdy drzwi otworzył mu policjant wspomina - D. Wójkowski.

Stróże prawa znad Miłonki w przedszkolu będą pracować do wakacji.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE