Reklama

Policja z Kutna w Płocku, ewakuacja mieszkańców. Chodzi o ładunki wybuchowe?!

Opublikowano:
Autor:

Policja z Kutna w Płocku, ewakuacja mieszkańców. Chodzi o ładunki wybuchowe?! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Wczoraj policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kutnie wspólnie ze swoimi kolegami z Komendy Wojewódzkiej prowadzili działania na terenie Płocka. Nieoficjalnie dowiadujemy się, że chodzi o ładunki wybuchowe. Służby niechętnie komentują sprawę co może oznaczać, że prowadzone jest bardzo poważne śledztwo.

Mundurowi prowadzili działania pod nadzorem prokuratury przy ul. Traugutta w Płocku. Niestety, kutnowska policja nie chce komentować tej sprawy. Jednak asp. szt. Krzysztof Piasek, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Płocku w rozmowie z nami potwierdził, że to właśnie kutnowscy policjanci prowadzili wczoraj czynności przy ul. Traugutta w Płocku, a nie miejscowi funkcjonariusze.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że chodzi o ładunki wybuchowe. Na miejscu miała działać także straż pożarna, a okoliczni mieszkańcy mieli zostać ewakuowani.

Część z naszych ustaleń potwierdza Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi. Komentarz nie jest obszerny z uwagi na dobro śledztwa.

- Działania były prowadzone w związku ze sprawą, którą nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Łęczycy. Niestety, na obecnym etapie nie możemy szerzej komentować tej sprawy - mówi nam mł.insp. Joanna Kącka, oficer prasowy KWP Łódź.

Dodała, że więcej informacji będzie mogła przekazać po otrzymaniu „zielonego światła” od śledczych z Łęczycy. Swój udział w działaniach potwierdza także straż pożarna z Płocka.

- Byliśmy tam służbą pomocniczą. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu terenu. Ustawiliśmy samochody i pachołki ostrzegawcze. Całość działań koordynowała policja - mówi nam oficer dyżurny Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Płocku.

Czekamy na oficjalny komentarz ze strony prokuratury.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE