Reklama

Reklama

Policjanci z Kutna biorą udział w międzynarodowej akcji. Na czym polega? Jaki jest jej cel?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: fot. KPP Kutno

Policjanci z Kutna biorą udział w międzynarodowej akcji. Na czym polega? Jaki jest jej cel? - Zdjęcie główne

Policjanci z Kutna aktywnie włączyli się w europejską akcję | foto fot. KPP Kutno

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Przez kilka dni w całej Europie obchodzone jest wydarzenie którego celem jest zapobieganie zdarzaniom drogowym, zwłaszcza tym ze skutkiem śmiertelnym. W akcję angażują się mundurowi Komendy Powiatowej Policji w Kutnie.

Reklama

W dniach 16 - 22 września br. we wszystkich europejskich krajach obchodzony jest Europejski Tydzień Mobilności, w ramach którego zaplanowano 21 września akcję pod nazwą ROAD SAFETY DAYS.

- Działania te ukierunkowane zostały na zapobieganie zdarzeniom na drodze, przede wszystkim wypadkom śmiertelnym. W akcję włączyli się również policjanci z kutnowskiej komendy działając nie tylko prewencyjnie na drogach ale również prowadząc działania edukacyjne wśród młodzieży - informuje podkom. Edyta Machnik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kutnie.

21 września 2021 roku  oprócz działań prewencyjnych na drodze policjanci z kutnowskiej komendy uczestniczyli także w spotkaniach edukacyjno-profilaktycznych na terenie I LO im. Gen J. H. Dąbrowskiego. Tego dnia szkoła gościła u siebie młodzież z Niemiec w związku z wymianą polsko-niemiecką oraz organizowała rajd rowerowy.

- To doskonała okazja aby zapoznać młodzież z przepisami ruchu drogowego i wyczulić na najważniejsze aspekty dotyczące bezieczeństwa na drodze. Prelekcję poprowdział asp.szt. Jacek Czerniawski z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kutnie - relacjonuje podkom. E. Machnik.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy