Reklama

Policjanci z powiatu masowo na zwolnieniach. "Zostali sami komendanci"

Opublikowano:
Autor:

Policjanci z powiatu masowo na zwolnieniach. "Zostali sami komendanci" - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Dzielnicowi, funkcjonariusze z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego, mundurowi z komisariatów w Krośniewicach i Żychlinie - wszyscy lub zdecydowana większość na L4. Takie informacje dotarły do naszej redakcji. I choć o masowych zwolnieniach lekarskich wśród funkcjonariuszy policji było głośno już przed dniem Wszystkich Świętych, to od początku tego tygodnia sytuacja miała się znacznie pogorszyć.

A o tym poinformował nas jeden z naszych Czytelników (nazwisko do wiadomości redakcji). W podlegających pod Komendę Powiatową Policji w Kutnie komisariatach w Krośniewicach i Żychlinie pracować mają jedynie komendanci. Wszyscy mundurowi z tych jednostek - jak mówi czytelnik - poszli na L4.

Niezbyt optymistycznie ma być też w kutnowskiej komendzie, gdzie ze zwolnień lekarskich skorzystać mieli wszyscy funkcjonariusze z rewiru dzielnicowych oraz zdecydowana większość z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego.

- W KPP Kutno prawie cała patrolówka bez trzech osób. Dzielnicowi wszyscy. Póki co tylko WRD działa w komendzie. Przełożeni nie wiedzą co mają robić teraz. Sami są zaskoczeni - informuje nas Czytelnik.

Informacji na temat zwolnień lekarskich w jednostkach policji z terenu naszego województwa udziela rzecznik prasowy KWP Łódź. Zapytaliśmy więc, jak wygląda sytuacja w Kutnie, Żychlinie i Krośniewicach.
Jak powiedziała nam tamtejsza rzeczniczka, dane dotyczące L4 ulegają zmianie, a sytuacja jest na bieżąco monitorowana. Dane dotyczące absencji w poszczególnych komisariatach nie są prowadzone, gdyż - tak jak w tym przypadku - komisariaty w Żychlinie i Krośniewicach podlegają pod KPP w Kutnie.

- Dzisiaj rano było to ok. 59 zwolnień lekarskich (w całej jednostce KPP Kutno - dop. red.). Stan etatowy jednostki to 198 funkcjonariuszy. Ciągłość służby przy wykorzystaniu sił naszego województwa jest zachowana, choć wymaga przeorganizowania grafików i uwzględnienia wszystkich osób pozostających w dyspozycji poszczególnych komendantów oraz przejęcia zadań za tych, którzy przeszli na L4. Sytuacja jest trudna, ale robimy wszystko, aby nie odbiło się to na bezpieczeństwie mieszkańców - informuje mł. insp. Joanna Kącka, rzecznik KWP Łódź.

Wszyscy policjanci w służbie są w dyspozycji komendanta i pełnią służbę na terenie całego powiatu kutnowskiego. Wykonują zadania za nieobecnych policjantów bez względu na to, w jakim wydziale, komórce czy komisariacie pracują.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE