Reklama

Reklama

Policjant z Kutna pomógł ci w szczególny sposób? Zgłoś go do ogólnopolskiego konkursu 

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: poglądowe

Policjant z Kutna pomógł ci w szczególny sposób? Zgłoś go do ogólnopolskiego konkursu  - Zdjęcie główne

Policjant z Kutna pomógł ci w szczególny sposób? Zgłoś go do ogólnopolskiego konkursu  | foto poglądowe

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji organizuje ogólnopolski konkurs „Policjant, który mi pomógł”. To dobra okazja, by w szczególny sposób wyróżnić funkcjonariuszy, którzy w codziennej służbie wykazują się szczególnym zaangażowaniem i chęcią bezinteresownej pomocy. Każdy może zgłosić swojego kandydata, także z kutnowskiej komendy!

Reklama

Istotą przedsięwzięcia jest wyróżnienie tych funkcjonariuszy, którzy charakteryzują się wyjątkowym profesjonalizmem, empatyczną postawą i umiejętnościami w obszarze indywidualnej pomocy osobom krzywdzonym, w tym dotkniętym przemocą w rodzinie. 

- Konkurs „Policjant, który mi pomógł” jest kolejnym działaniem polskiej policji, która w ten sposób poddaje się społecznej ocenie podejmowanych działań, sama zaś nominacja policjanta jest szczególnym wyróżnieniem świadczącym o aprobacie inicjatyw na rzecz bezpieczeństwa osób - informuje Komenda Główna Policji.

Zgodnie z regulaminem konkursu, zgłoszenia policjanta może dokonać osoba indywidualna, instytucja lub organizacja. Regulamin oraz formularz zgłoszeniowy znajdziecie na stronie internetowej Komendy Głównej Policji.

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 31 maja 2023 r. Te przyjmowane są na adres mailowy: policjantktorymipomogl@policja.gov.pl.

- Obecność wśród laureatów ogólnopolskiego konkursu to wyróżnienie, wyjątkowy dowód uznania społeczności lokalnej dla profesjonalizmu i determinacji policjantów w działaniach podejmowanych na rzecz pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem lub poszkodowanym w wyniku nieszczęśliwych wypadków - dodaje KGP.

Laureatów konkursu wybiera komisja, w skład której wchodzi przedstawiciel Biura Prewencji Komendy Głównej Policji oraz laureaci 3 ostatnich edycji konkursu. 

Podczas wyłaniania laureatów w szczególności brane będzie pod uwagę ich zaangażowanie w działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa obywateli, jak również doświadczenie i zaangażowanie w pomoc osobom, wobec których istnieje podejrzenie, że są krzywdzone.

Info: Komenda Główna Policji

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy