Reklama

Policjant z Kutna pomógł kobiecie znajdującej się... w Kopenhadze

Opublikowano:
Autor:

Policjant z Kutna pomógł kobiecie znajdującej się... w Kopenhadze - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Dzięki szybkiej reakcji związanej także z biegłą znajomością języka angielskiego, zastępca dyżurnego kutnowskiej policji pomógł kobiecie, która potrzebowała pomocy w Danii. Do pokrzywdzonej dotarł duński patrol mundurowych. Pokrzywdzona przemocą jest już bezpieczna.

W nocy z 19 na 20 stycznia 2019 roku dyżurny kutnowskiej komendy otrzymał zgłoszenie z WCPR, które wpłynęło od mężczyzny mieszkającego w Kutnie. Oświadczył on, że zadzwoniła do niego teściowa mieszkająca w Danii. Przestraszona i zapłakana zaalarmowała go, że została pobita przez męża, który jej grozi. Nie wiedziała co ma zrobić gdyż nie zna języka duńskiego.

- Dzięki szybkiej reakcji zastępcy dyżurnego kutnowskiej komendy i jego biegłej znajomości języka angielskiego skontaktował się telefonicznie z policją w Kopenhadze. Tamtejszy oficer przekierował rozmowę natychmiast do dyżurnego policji z jednostki, na której terenie Polka zamieszkiwała - informuje asp. szt. Edyta Machnik, oficer prasowy KPP Kutno.

Sierż. szt. Rafał Kamiński z kutnowskiej komendy prowadząc rozmowę w języku angielskim z duńskim dyżurnym przekazał zgłoszenie jakie do nas wpłynęło i prawdopodobny adres, pod którym mogło dojść do przestępstwa. Patrol duńskiej policji od razu został skierowany w to miejsce.

- Po kilkunastu minutach ponownie skontaktowano się z duńską policją. Patrol dojechał na miejscu a kobieta była już bezpieczna. Dalsze czynności wykonano z udziałem biegłego tłumacza z języka polskiego - dodaje Edyta Machnik.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE