Reklama

Policyjna akcja na Dzień Wagarowicza

Opublikowano:
Autor:

Policyjna akcja na Dzień Wagarowicza - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Choć aura nie wskazuje na pierwszy dzień wiosny to 21 marca tradycyjnie już wiąże się z powszechnie kojarzonym Dniem Wagarowicza. Łączy się to ze spontanicznymi ucieczkami uczniów z zajęć szkolnych. Niestety zdarza się, że takim sytuacjom towarzyszy spożywanie alkoholu przez nieletnich a także często pierwsze kontakty z narkotykami i innymi używkami.Dzieci pozostające bez opieki mogą też stać się łatwymi ofiarami przestępstw czy wykroczeń a nawet same dopuścić się łamania prawa chociażby przy drobnych kradzieżach sklepowych zwłaszcza w centrach handlowych.

W tym szczególnym dniu na terenie województwa łódzkiego zaplanowano policyjne działania prewencyjne pod nazwą „Wagary-przystanek w edukacji”. Funkcjonariusze szczególną uwagę będą zwracać na dzieci i młodzież pozostające bez opieki.

Sprawdzać będą przestrzeganie przepisów związanych ze sprzedażą alkoholu. Mundurowi skontrolują miejsca grupowania się nieletnich.

- Zależy nam na wychwyceniu wszelkim przejawów demoralizacji czy patologii jak prostytuowanie się nastolatków, żebractwo, zażywanie narkotyków, alkoholu czy innych niedozwolonych środków. Często podczas takich działań ujawniani są nieletni przebywający na ucieczkach z domu czy ośrodków szkolno-wychowawczych - mówi st. asp. Paweł Witczak, oficer prasowy kutnowskiej policji.

Do akcji zaangażowani zostali funkcjonariusze struktur do spraw Nieletnich i Patologii pełniący służbę po cywilnemu i w nieoznakowanych radiowozach, dzielnicowi, patrole prewencji, ale także pionu kryminalnego. Działania prowadzone będą do godziny 18.00.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE