Reklama

Polskie Wybrzeże pięknieje...

Opublikowano:
Autor:

Polskie Wybrzeże pięknieje... - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Polskie Wybrzeże jest zakątkiem wyjątkowo malowniczym i co najważniejsze, z roku na rok oferuje nowe atrakcje, infrastruktura turystyczna ulega znacznej rozbudowie. Pięknieją nie tylko same kurorty, rozbudowują się mniejsze miejscowości, plaże w wielu miejscach wybrzeża każdego roku są bardziej atrakcyjne, zadbane, czyste. Jest coraz to więcej miejsc, w których nad wypoczynkiem plażowiczów czuwają doświadczeni ratownicy.Polskie Wybrzeże jest zakątkiem wyjątkowo malowniczym i co najważniejsze, z roku na rok oferuje nowe atrakcje, infrastruktura turystyczna ulega znacznej rozbudowie. Pięknieją nie tylko same kurorty, rozbudowują się mniejsze miejscowości, plaże w wielu miejscach wybrzeża każdego roku są bardziej atrakcyjne, zadbane, czyste. Jest coraz to więcej miejsc, w których nad wypoczynkiem plażowiczów czuwają doświadczeni ratownicy.

Od Świnoujścia po Krynicę Morską...

Nie da się orzec jednoznacznie, które miejsce na polskim wybrzeżu Bałtyku jest najpiękniejsze i najbardziej atrakcyjne, bo takich miejsc jest wiele – począwszy od Świnoujścia na zachodzie, a skończywszy w Krynicy Morskiej na wschodzie kraju. Polacy mają to do siebie, że chyba lubią narzekać, dlatego też nie brakuje negatywnych opinii niezadowolonych wczasowiczów, że nad morzem „zimno, wieje, pogoda zmienna, nie ma co robić”... Nie ma co robić?!

Pogoda może zmienić się zawsze i wszędzie, ale nad pięknym polskim morzem nie można się nudzić. Nawet jeśli słonecznej aury brak, alternatywą są liczne nadmorskie zabytki (niejednokrotnie unikatowe w skali kraju, a nawet Europy), wspaniałe muzea, aquaparki, którymi usłane jest całe wybrzeże i przede wszystkim imprezy różnego rodzaju. Nie brakuje również malowniczych szlaków turystycznych, zarówno pieszych jak i rowerowych. W tym miejscu warto zaznaczyć, że każdego roku przybywa dobrze zorganizowanych szlaków, powstają oznaczenia, tablice informacyjne. Pięknieją również nadmorskie parki, promenady, bulwary, a zatem miejsca, w których wczasowicze tak bardzo lubią przebywać.

Piaszczyste plaże

W żadnym wypadku nie jest przesadą stwierdzenie, iż polskie plaże są jednymi z najpiękniejszych w całej Europie. Zdecydowanie najbardziej czyste plaże można znaleźć na obszarze od Jarosławca po Karwię, jak również na Mierzei Helskiej – a zatem całkiem spory kawał czystego piachu! Polskie plaże charakteryzują się przede wszystkim tym, że są stworzone z miękkiego, drobnego piasku, są długie i szerokie, bardzo zadbane. Coraz to lepsza jest również infrastruktura turystyczna na samych plażach i nie tylko w wielkich kurortach, ale także na obszarze mniejszych miejscowości jak przykładowo Jurata.

Proponowany nocleg:

Hotel SPA nad morzem - Bryza Resort
ul. Międzymorze 2
84-141 Jurata
tel. 58 675 51 00
www.bryza.pl

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE