Reklama

Reklama

Pomagają zwierzakom. Teraz sami potrzebują pomocy

Opublikowano: pt, 10 lis 2017 13:20
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Wylewają siódme poty, by ratować bezpańskie zwierzęta. Poświęcają swój czas i pieniądze, aby psy i koty zapomniane przez wszystkich znalazły szczęśliwy dom i zaznały ciepła ludzkiej miłości. Teraz wpadli w finansowe tarapaty, przez które ich działania są mocno ograniczone. Pomóc może im każdy z nas.

Reklama

Chodzi o Stowarzyszenie Cztery Łapy-Żychlin, które już od dłuższego czasu wspólnie z władzami gminy Żychlin i Stowarzyszeniem na Rzecz Rozwoju Gminy Żychlin pomaga bezpańskim psom i kotom. Wolontariusze ze stowarzyszenia wkładają wiele wysiłku w swoją misję, tym bardziej ostatnie wieści które od nich napływają powinny spotkać się z naszym wyraźnym odzewem.

- Kochani! Mamy przeszło 2400 zł długów za opiekę weterynaryjną i z tego powodu niestety nie możemy już przyjmować żadnych kociaków ani psiaków potrzebujących pomocy. Psy z naszej gminy są w dobrej sytuacji, bo jeśli nie zostaną u nas, to objęte będą opieką Schroniska Fundacji MEDOR, z którym ma podpisaną umowę naszą gmina. Jednak koty niestety mają trudniej, bo ustawa o ochronie zwierząt nie mówi nic o obowiązku zabezpieczenia ich w schronisku. Od początku roku opiekowaliśmy się 16 małymi kociakami. Opieka weterynaryjna w zakresie profilaktyki, leczenie niestety powszechnego świerzba i operacja łapy jednego z kotów pochłonęła wszystkie nasze oszczędności i wygenerowała długi. Przykro nam odmawiać ale nie jesteśmy w stanie finansowo podołać opiece nad nowo zgłaszanymi zwierzakami do czasu gdy spłacimy nasze długi – piszą przedstawiciele Stowarzyszenia Cztery Łapy-Żychlin na swoim facebookowym profilu.

Każda pomoc jest na wagę złota. Dlatego stowarzyszenie zachęca do przelania nawet najmniejszej kwoty.

- Jeżeli moglibyście pomóc nam finansowo to możecie wpłacić nawet najdrobniejszą sumę na nasze konto. Pamiętajmy, że liczy się każda złotówka. Mamy nadzieję, że uda nam się wspólnie uzbierać potrzebującą kwotę i dalej będziemy mogli pomagać zwierzętom. – apeluje Stowarzyszenie.

Stowarzyszenie działa naprawdę prężnie i skutecznie. Od początku roku we współpracy z gminą Żychlin udało się wysterylizować 12 kocic. Niestety, środki na ten cel już się skończyły. Wolontariusze mówią także o tym, że ostatnio zaopiekowali się szczeniakami porzuconymi we wsi pod Żychlinem

- Na szczęście gmina pokryła koszty profilaktyki więc nasze szczeniaki są już zabezpieczone przeciwko chorobom zakaźnym i czekają na nowe domy. Gmina również w ramach Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi wysterylizowała wszystkie psy, które są pod naszą opieką i te, które zostały zaadoptowane – piszą wolontariusze.

Przedstawiciele Stowarzyszenia dziękują wszystkim, którzy im dotąd pomogli, a także wszystkim placówkom edukacyjnym, które organizują u siebie zbiórki karmy, a także zapraszają ich na spotkania edukacyjne z dziećmi. Informują także, że są w trakcie przygotowywania świątecznego bazaru i kiermaszu. W jego trakcie będzie zorganizowana specjalna kawiarenka z gorącymi napojami i ciastkami.

- Jeżeli chcielibyście nam pomóc to chętnie przyjmiemy ozdoby świąteczne lub inne gadżety np. na prezenty świąteczne i na bazarek lub kiermasz – piszą na facebooku.

Na zdjęciach znajdują się zwierzaki będące pod opieką Stowarzyszenia.

Każdy kto chciałby pomóc Stowarzyszeniu Cztery Łapy-Żychlin może zrobić przelew. Liczy się nawet najmniejsza kwota.

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Żychlin,
ul. 1 Maja 23/25, 99-320 Żychlin,
Bank PKOBP o numerze:
32 10203440 0000 7902 0092 1775

Można kontaktować się także telefonicznie: 609 856 625

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (7)
 • 4 lata temu | ocena +0 / -0

  lodzianka

  PODPOWIADAM; Zgloscie sie do projektu obywatelskiego i to Wam rozwiaze czesc problemow!My w Lodzi otrzymalismy budzet z tego tytulu, bo projekt poparlo nasze spoleczenstwo.pozdrawiam

 • 4 lata temu | ocena +0 / -0

  Magdalena K

  Nie podoba mi się postępowanie P. Matyldy w celu wyboru lecznicy. Pani Sandra kilkakrotnie konsultowała się z innymi przychodniami w celu weryfikacji diagnozy. Dziewczyny muszą zmienić lecznice inaczej cały czas będą tonely w długach. Trzymam kciuki i oczywiście wpłacam symboliczny głosik

 • 4 lata temu | ocena +0 / -0

  xxx

  Pomogę z miłą chęcią tylko zastanawia mnie fakt dlaczego bierzecie najdroższą przychodnię weterynaryjną? Tańszych w okolicy nie ma??? Pani Matylda jest wspaniałym człowiekiem ale co do pani S.mam zastrzeżenia potrafi tak dowalić że w pięty pójdzie. Jest bardzo nie miła. Do tego szuka dziury w całym... Pozdrawiam

 • 4 lata temu | ocena +3 / -3

  tulipan

  Nie mozemy pozostac obojetni na te sytuacje!Pomoge! Cztery Lapy Zychlin -pozdrawiam

 • 4 lata temu | ocena +5 / -5

  Kutno

  Widać ze normalni ludzie proszą o pomoc ja mieszkam w Kutnie i olok mamy pijackie kotliska gdzie zwierzęta cierpią przez nie odpowiednich ludzi którzy nie powinni się zajmować zwierzakami .W kotliskach nawet nie chcą wolontariuszy ani nikogo z zewnątrz bo by ludzie się dowiedzieli co jest grane. Natomiast tu widzi działania prośby wiec zależy komuś aby to wszystko funkcjonowało.Szkoda ze kasę uzbierania będą musieli oddać .Miejmy nadzieję że uzbierają więcej i starczy dla innych podobiecznych.

 • 4 lata temu | ocena +11 / -11

  wilk

  W poniedziałek też zrobię przelew. Zwierzaki to też stworzenia boże i trzeba im pomóc. Pozdrawiam Cztery łapy z Żychlina

 • 4 lata temu | ocena +12 / -12

  Agnieszka P.

  ''Człowiek jest tyle wart ile uczyni dla drugiego"-życzę Państwu oraz podopiecznym wiele dobrego. Sama wspieram akcje drobną wpłatą i zachęcam do tego innych.