Reklama

Reklama

Pomoc dla uchodźców płynie z całego świata. Do powiatu kutnowskiego trafiły dary z… Anglii [ZDJĘCIA]

Opublikowano: pt, 25 mar 2022 09:30
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Od początku wojny za naszą wschodnią granicą Polacy już wiele razy pokazali wielkie serca, pomagając uciekającym z Ukrainy uchodźcom. Jak się okazuje, w akcję wsparcia włączyli się też Ci mieszkający poza granicami kraju. Transport z darami zebranymi przez Polonię mieszkającą w Anglii dotarł dziś na teren powiatu kutnowskiego.

Reklama

Starosta kutnowski Daniel Kowalik odebrał wczoraj w godzinach wieczornych trzy transporty darów przekazanych przez województwo łódzkie. To część współpracy samorządu województwa z jedną z organizacji działających w Wielkiej Brytanii.

- Dziękuję marszałkowi Grzegorzowi Schreiberowi za tak ogromne wsparcie. Wspólne działanie zwiększa efektywność pomocy trafiającej do osób, które musiały uciekać przed wojną do Polski. Nigdy w przeszłości nasze samorządy nie stały przed takimi wyzwaniami. Pomimo trudności stajemy na wysokości zadania niosąc pomoc – mówi starosta.

Przekazane wsparcie trafi do uchodźców, którzy przebywają w naszym powiecie oraz zasili asortyment niezbędny do tworzenia kolejnych miejsc relokacji uchodźców.

Info: Powiat Kutnowski

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)