Reklama

Pomylił się urzędnik, zapłacimy wszyscy? Co z cenami wody w mieście?

Opublikowano:
Autor:

Pomylił się urzędnik, zapłacimy wszyscy? Co z cenami wody w mieście? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Są już wyniki pierwszego postępowania w związku z nieprawidłowościami przy inwestycjach realizowanych przez Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Kutnie. Nadzór budowlany, który dopatrzył się błędów nałożył na firmę karę w wysokości 40 tysięcy złotych. Jeśli pozostałe sprawy, a jest ich łącznie jedenaście, zakończą się podobnie, spółka będzie musiała zapłacić gigantyczną kwotę w wysokości ok. 400 tysięcy złotych! Czy ogromna kara odbije się na cenach wody w mieście?fot. Janusz Bona z nadzoru budowlanego zapowiada, że do końca stycznia zakończy postępowanie w związku z inwestycjami PWiK.

Przypomnijmy, że sprawa dotyczy nieprawidłowości podczas oddania do użytku kilku ulic, mimo iż inwestycja formalnie nie została jeszcze zakończona. Tak miało być na m.in. ul. Wschodniej, Paderewskiego czy Kruczej. Sprawie od kilku miesięcy przygląda się Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego w Kutnie.

- Prowadzimy 11 postępowań związanych z nieprawidłowościami w PWiK. Obecnie trwa zbieranie dowodów - mówi Janusz Bona z PINB. - Jedna decyzja została już podjęta i ukaraliśmy tę spółkę karą o wysokości 40 tys. złotych. W pozostałych przypadkach kwota może być podobna. Postępowanie powinno zakończyć się do końca stycznia.

O sprawę zapytaliśmy Witolda Kamińskiego, prezesa Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Kutnie.

- Na razie nie chcę zgadywać, czy i jakie kary mogą zostać nałożone na PWiK. Złożyliśmy zażalenie na pierwszą decyzję inspektoratu i od kolejnych, jeśli będą negatywne dla spółki, także się odwołamy - zapewnia W. Kamiński.

Mieszkańcy obawiają się, że zamieszanie w PWiK i widmo ogromnych kar może wpłynąć na podwyżki cen wody w mieście.

- Absolutnie nie ma takiej możliwości - ucina W. Kamiński. - Jeśli zostaniemy ukarani, to nie ma co ukrywać, że czeka nas zaciskanie pasa. Nie będziemy mogli pozwolić sobie na wiele inwestycji, jednak mieszkańcy nie odczują tego w cenach wody.

Przez nieprawidłowości w PWiK pracę straciły trzy osoby, które były bezpośrednio zaangażowane w inwestycje.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE