Reklama

Ponad 100 komputerów za prawie 100 tys. zł! Otrzymają je uczniowie z naszego powiatu

Opublikowano:
Autor:

Ponad 100 komputerów za prawie 100 tys. zł! Otrzymają je uczniowie z naszego powiatu - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Powiat kutnowski 2 kwietnia złożył wniosek w ramach projektu ,,Zdalna szkoła” na sfinansowanie zakupu laptopów, tabletów oraz dostępu do internetu dla uczniów, którzy nie posiadają sprzętu umożliwiającego im realizację zdalnych lekcji. Opłaciło się!

- Centrum Projektów Polska Cyfrowa pozytywnie oceniło ww. wniosek i 8 kwietnia znaleźliśmy się na liście Grantobiorców zakwalifikowanych do dofinansowania w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa 2014 – 2020 współfinansowanego ze Środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. W ramach otrzymanego grantu zakupiono 20 laptopów, 41 tabletów i 61 ruterów przenośnych - - informuje starostwo powiatowe.

Beneficjentami ostatecznymi projektu są uczniowie z terenu powiatu kutnowskiego, nie mający warunków technicznych
do uczestnictwa w kształceniu zdalnym. Całość dofinansowania wynosi 99 999,98 zł.

Zgodnie z informacją znajdującą się na stronie Centrum Projektów Polska Cyfrowa projekt jest odpowiedzią na obecną sytuację szkolnictwa, związaną z wprowadzeniem na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii, spowodowanym zakażeniami koronawirusem.

Zamknięcie placówek oświatowych na wiele tygodni wymusiło nowe standardy prowadzenia zajęć edukacyjnych. Uczniowie zamiast w szkolnych ławach zasiadają przed monitorami komputerów. Niestety wielu z nich nie posiada dostępu do internetu lub sprzętu, na którym może realizować podstawy programowe.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE