Reklama

Reklama

Ponad 110 milionów dochodów, czyli w powiecie o budżecie

Opublikowano: 29 listopada 2017 16:18
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Trwa Sesja Rady Powiatu w Kutnie. Jednym z ciekawszych punktów była informacja z przebiegu wykonania budżetu Powiatu Kutnowskiego za I półrocze 2017 roku.

Reklama

- Na dzień 30 czerwca 2017 roku plan dochodów wynosił ponad 111 mln zł. Zrealizowano dochody na kwotę w sumie ponad 60 mln zł., czyli ponad 54 proc. Wydatki zaplanowano w wysokości ponad 122 mln zł., zrealizowano w wysokości ok. 51, 4 mln zł, czyli ok. 42 proc. planu. (..) Na dzień 30 czerwca wykazuje się stan zadłużenia ogółem w kwocie ok. 7,4 mln zł, co stanowi ponad 6 proc. planowanych dochodów budżetu – mówił Piotr Łaszewski, skarbnik powiatu kutnowskiego.

Regionalna Izba Obrachunkowa w Łodzi w październiku zaopiniowała pozytywnie informacje zarządu powiatu z przebiegu wykonania budżetu w pierwszym półroczu 2017 roku. Uzasadnienie składu orzekającego przeczytał zastępca przewodniczącego rady powiatu, Andrzej Karniszewski. Wynika z niego, że dochody bieżace zrealizowano w kwocie ponad 59,3 mln zł. tj. ok. 55 proc, a dochody majątkowe w kwocie ponad 1,1 mln. Zł, tj. ok 31. proc.

-W wykonaniu budżetu za pierwsze półrocze nie stwierdzono realizacji zadań nie objętych planem finansowym, przekroczenia planowanych wydatków oraz powstania zobowiązań wymagalnych – czytał z uzasadnienia uchwały Andrzej Karniszewski.

Opinia RIO oparta jest na wynikach analizy dokumentów przekazanych przez zarząd. Dlatego dotyczy tylko formalno-prawnych aspektów przebiegu wykonania budżetu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)