Reklama

Reklama

Ponad 130 interwencji straży miejskiej ws. bezdomnych. Niektóre trwają kilka godzin

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: poglądowe/archiwum

Ponad 130 interwencji straży miejskiej ws. bezdomnych. Niektóre trwają kilka godzin - Zdjęcie główne

Kutnowscy strażnicy miejscy odnotowali tej zimy ponad 130 interwencji | foto poglądowe/archiwum

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Kutnowscy strażnicy miejscy pomagają osobom bez dachu nad głową. Funkcjonariusze z kutnowskiej jednostki tylko od początku listopada odnotowali już ponad 130 interwencji w związku z osobami, które w chłodne i mroźne dni przebywały w miejscach publicznych lub były w stanie upojenia alkoholowego.

Reklama

- Dostajemy takie zgłoszenia i podejmujemy interwencje w stosunku do osób, które, jak sie to nazywa zgodnie z prawem, wywołują zgorszenie, poprzez to, że w stanie upojenia alkoholowego i śpią na klatkach schodowych lub na przystankach autobusowych. Trzeba pamiętać, że każda taka interwencja w naszym przypadku, to jest co najmniej pół godziny, a niekiedy może się ona przedłużyć nawet do trzech godzin - wyjaśnia komendant Straży Miejskiej w Kutnie Ryszard Wilanowski.

Interwencje przedłużają się, bo niekiedy osoby potrzebujące muszą zostać przewiezione do szpitala. Kutnowscy strażnicy zawsze sprawdzają również miejsca, w których mogą nocować bezdomni i oferują im pomoc w postaci przewiezienia do noclegowni miejskiej. To wszystko w ramach "Akcji Zima" prowadzonej co roku wraz z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej oraz wieloma innymi partnerami. Dodatkowo w ostatnim czasie strażnicy mają obowiązek pilnowania porządku w zakresie obostrzeń pandemicznych.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy