Reklama

"Posag" w wykonaniu Grupy Teatralnej Metafora

Opublikowano:
Autor:

"Posag" w wykonaniu Grupy Teatralnej Metafora - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Grupa Teatralna Metafora ,działająca przy Stowarzyszeniu na Rzecz Rozwoju Gminy Żychlin, przedstawiła kolejną odsłonę swojego talentu. Tym razem młodzi artyści ukazali piękno rodzimych tradycji i obyczajów w komedii pt. "Posag", którego scenariusz był autorską praca Katarzyny Brzozowskiej – Zajączkowskiej. Przedstawienie odbyło się na scenie Żychlińskiego Domu Kultury, w niedzielę, 23 listopada.Gra aktorska uzupełniana była utworami ludowymi, do której przygrywała znana wszystkim Kapela Dobrzeliniacy. Przedstawienie zgromadziło na widowni ponad 200 osób. Scenografia oraz kostiumy występujących pozwoliły widzom na przeniesienie się do rzeczywistości polskiej wsi w lata 50 XX wieku.

Wszelkie rekwizyty zgromadzone zostały dzięki szczodrości wielu osób, a stroje udostępniły Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Śleszynie.

Przedstawienie "POSAG" w wykonaniu Grupy METAFORA odniosło kolejny sukces, a przyczynili się do tego oprócz młodych aktorów, nowi członkowie – Patrycja Jurek i Michał Jóźwiak oraz gościnnie Matylda Jakubowska – Czaja.

Artystom gratulujemy zapału i gry aktorskiej, a wszystkim, którzy przyczynili się do powstania tej sztuki serdecznie dziękujemy.

Obsada:
Kazek – Damian Wasielewski
Dziuńka – Aleksandra Szczepańska
Aniela – Iga Studzińska
Ciechu – Dominik Kowalski
Wacia – Martyna Gajewska
Wiśka – Ewelina Abramowicz
Gieńka – Natalia Zadęcka
Zofia – Patrycja Jurek
Bronek i Ignacy – Michał Jóźwiak
Eleonora – Matylda Jakubowska – Czaja
Scenariusz i reżyseria – Katarzyna Brzozowska – Zajączkowska

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE