Reklama

Poseł Rzymkowski interweniuje w sprawie budowy chodników

Opublikowano:
Autor:

Poseł Rzymkowski interweniuje w sprawie budowy chodników - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Brak chodnika na ulicy Przemysłowej i Krośniewickiej od dawna budzi niezadowolenie wśród okolicznych mieszkańców. Chodzi konkretnie o odcinek ul. Przemysłowej od torów kolejowych przecinających tę ulicę do wylotu ul. Paderewskiego oraz odcinek ulicy Krośniewickiej od wylotu ul. Paderewskiego do budynku mieszkalnego nr 1. Kutnianie niepokoją się najbardziej o bezpieczeństwo dzieci, które codziennie pokonują tamtędy drogę do Szkoły Podstawowej nr 5 i są narażone na potrącenie przez samochody. Szukając jakiejkolwiek pomocy, mieszkańcy zwrócili się do posła Tomasza Rzymkowskiego.

- To jest sprawa bardziej na dyżur radnego niż posła, ale chętnie wysłuchałem mieszkańców w tym drobnym, ale ważnym dla nich problemie - komentuje poseł. - W budżecie na ten rok wpisano co prawda wykonanie chodnika na ul. Przemysłowej, ale na ul. Krośniewickiej już nie. Poza tym, gdy nastał wrzesień, a do tego momentu żadne prace na ul. Przemysłowej się nie rozpoczęły, mieszkańcy zaczęli się niepokoić. Stąd ich wizyta w moim biurze, zakończona poproszeniem prezydenta o wyjaśnienia.

W piśmie wystosowanym do Urzędu Miasta, poseł Rzymkowski zadał pytania dotyczące położenia chodnika na ul. Przemysłowej i Krośniewickiej oraz możliwości poszerzenia jezdni na tych ulicach. Odpowiedź nadeszła po 10 dniach.

- W budżecie Miasta Kutno na rok 2016 została zaplanowana budowa przedmiotowego chodnika. Z uwagi na fakt, iż trasa chodnika przebiega częściowo na terenach PKP niezbędne było dokonanie uzgodnień i uzyskanie zgody PKP na realizację inwestycji na terenach PKP - poinformował wiceprezydent Jacek Boczkaja.

Prace związane z wykonaniem chodnika i wjazdów po południowej stronie ulicy rozpoczną się jeszcze w tym roku. Jeszcze w tym miesiącu zostanie ogłoszony przetarg w celu wyłonienia wykonawcy prac budowlanych. Jeśli chodzi o poszerzenie jezdni, to ze względu na budowę chodnika i ścieżki rowerowej oraz zmienną szerokość pasa drogowego, nie będzie ono możliwe.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE