Reklama

Reklama

Poseł zaniepokojony sytuacją kutnowskiego "pośredniaka". Pismo w tej sprawie trafiło do ministerstwa

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: bnp

Poseł zaniepokojony sytuacją kutnowskiego "pośredniaka". Pismo w tej sprawie trafiło do ministerstwa  - Zdjęcie główne

. | foto bnp

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Szereg pytań do minister rodziny i polityki społecznej, Marleny Maląg wystosował poseł Dariusz Joński. Tematem złożonej przez niego interpelacji jest sytuacja Powiatowego Urzędu Pracy w Kutnie.

Reklama

Od 7 maja, z powodu licznych stwierdzonych przypadków zachorowania na COVID-19 wśród pracowników kutnowskiego PUP, urząd pozostaje zamknięty do odwołania (pisaliśmy o tym W TYM MIEJSCU). Sprawą zainteresował się poseł Dariusz Joński. Oto lista pytań, która trafiła do ministerstwa:

1. Czy PUP w Kutnie organizując pracę w czasie pandemii COVID-19 realizował wytyczne Ministerstwa Rozwoju oraz Głównego Inspektora Sanitarnego dotyczące organizacji pracy biurowej ? Jeśli tak jakie działania zostały podjęte od 1 marca 2020 roku do dnia 10 maja 2021 r. i jakie rozwiązania ograniczające ryzyko zakażenia się COVID19 zostały wdrożone?

2. Czy PUP w Kutnie od 1 marca 2020 r. do dnia 10 Maja 2021 r. współpracuje ze Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w zakresie przeciwdziałania zakażeniom w urzędzie? Jeśli tak, na czym te działania polegają. Czy urząd występował z wnioskiem o wskazanie zaleceń zwiększających bezpieczeństwo pracy pracowników?

3. Czy ww. PUP współpracował ze Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w zakresie przekazywania list pracowników, którzy powinni zostać objęci kwarantanną? Jeśli tak ile osób współpracujących z pracownikami zakażonymi COVID-19 zostało wskazanych przez pracodawcę do objęcia kwarantanną ?

4. Czy w związku z pandemią COVID-19 pracodawca dokonał aktualizacji oceny ryzyka zawodowego oraz czy przedstawił ją pracownikom? Jeżeli ocena została zaktualizowana, w jaki sposób pracodawca monitoruje zdiagnozowane ryzyko?

5. Jakie działania pracodawca wdrożył celem zapobiegania zakażeniom wśród pracowników urzędu oraz wśród klientów?

6. Czy wdrażając rozwiązania mające na celu zapobieganie lub ograniczenie zachorowań COVID-19 pracodawca współpracował z przedstawicielem załogi / organizacjami związkowymi? Jeśli tak, na czym ta współpraca polegała?

7. U ilu pracowników PUP w Kutnie w okresie od 1 marca 2020 r. do dnia 10 maja 2021 r. testy potwierdziły obecność wirusa COVID-19?

8. Proszę rozpisać wyżej wskazane zakażenia według poniższego schematu, oddzielnie dla każdego pracownika: Data uzyskania informacji o zachorowaniu pracownika na COVID19; Nazwa działu,w którym pracownik pracuje; Liczba osób współpracujących z zakażonymi pracownikami, w tym osoby pracujące w jednym pomieszczeniu; Liczba osób zgłoszonych do Stacji SanitarnoEpidemiologicznej na kwarantannę.

9. Jaka jest minimalna odległość pomiędzy stanowiskami zatrudnionych pracowników?

10. Czy PUP w Kutnie ma oddziały terenowe/filie? Jeśli tak ile osób jest tam zatrudnionych oraz czy w nich stwierdzono przypadki zachorować? W przypadku wystąpienia zachorowań proszę podać informację według następującego schematu: Data uzyskania informacji o zachorowaniu pracownika na COVID-19; Liczba pracowników chorych na COVID, których informacja dotyczy.

11. Czy wśród zakażonych pracowników są przypadki kończące się śmiercią?

12. Dlaczego PUP w Kutnie wobec dużego zagrożenia pracowników zakażeniem COVID-19 nie wdrożył rotacyjnego systemu pracy?

13. Czy pracownicy w obawie o swoje bezpieczeństwo nie proponowali wprowadzenia rozwiązań minimalizujących ryzyko zakażeń, w tym hybrydowego systemu pracy? Jeśli propozycje takie były zgłaszane, dlaczego pracodawca ich nie uwzględnił, organizując pracę w urzędzie ?

14. Czy pracodawca wobec rosnącej liczby zakażeń wśród pracowników przeprowadził ozonowanie pomieszczeń? Kiedy takie ozonowanie zostało przeprowadzone? Jeśli nie przeprowadzono zabiegu ozonowania — dlaczego taka decyzja została podjęta?

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy