Reklama

Posłanka z Kutna interweniuje w sprawie szpitala. ''Niepokoi mnie brak informacji i chaos''

Opublikowano:
Autor:

Posłanka z Kutna interweniuje w sprawie szpitala. ''Niepokoi mnie brak informacji i chaos'' - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Najpierw poseł Dariusz Joński, teraz posłanka z Kutna, Paulina Matysiak (partia Razem) podjęła interwencję w sprawie kontrowersji wokół decyzji o przekształceniu Kutnowskiego Szpitala Samorządowego w placówkę dla pacjentów z COVID-19.

- Zajęłam się sprawą, bo niepokoi mnie brak informacji i chaos wokół decyzji podejmowanych w ramach walki z pandemią. Decyzje zapadają szybko, niemalże z dnia na dzień, a mieszkanki i mieszkańcy często zostają na lodzie. W takiej sytuacji są chociażby pacjentki oddziału ginekologiczno-położniczego, które wkrótce mają rodzić dzieci. Nagle okazało się, że poród będzie miał miejsce z dala od rodziny – w Łęczycy lub Łowiczu. Pozostali pacjenci z innymi niż COVID chorobami również są przekierowywani do innych miejsc - mówi posłanka.

W ostatnich dniach pisma z pytaniami na temat decyzji wojewody i jej konsekwencji dla pacjentów z powiatu kutnowskiego otrzymali wojewoda łódzki, starosta powiatu, dyrektor szpitala w Kutnie oraz dyrektorzy Zespołów Opieki Zdrowotnej z Łowicza i Łęczycy, gdzie mają być przekierowani pacjenci Kutnowskiego Szpitala Samorządowego. Paulina Matysiak ma nadzieję na uzyskanie szybkich odpowiedzi.

- Kwestia dostępu do opieki medycznej jest w tej chwili sprawą wagi bezpieczeństwa państwa. Decyzje tego typu powinny być przemyślane i oparte na konkretnych danych. W działaniach rządu widać dużo chaosu, a to daje podstawy do stawiania pytań czy na poziomie samorządowym takie decyzje nie szkodzą bardziej niż by mogły, gdyby były przemyślane, zwłaszcza, że docierają do mnie informacje o poważnych brakach kadrowych wynikających z tego przekształcenia - dodaje parlamentarzystka z Kutna.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE