Reklama

Reklama

Posłowie Lewicy przyjadą do Kutna i spotkają się z mieszkańcami. Jak chcą walczyć z inflacją?

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Już jutro na targowisku w Kutnie pojawią się posłowie Lewicy. Wszystko w ramach wakacyjnej trasy „Bezpieczna Rodzina”. Parlamentarzyści wezmą udział w konferencji prasowej, a następnie spotkają się z mieszkańcami. Co będzie głównym tematem rozmów? Jak nietrudno się domyślić, stale rosnąca drożyzna i pomysły, co z tym fantem zrobić.

Reklama

Spotkanie z cyklu „Bezpieczna Rodzina” w Kutnie odbędzie się już jutro (12 lipca) o godz. 8:30 na targowisku przy ul. Narutowicza. Tuż po krótkiej konferencji prasowej politycy oraz lokalni działacze partii Razem i Nowej Lewicy spotkają się z mieszkańcami. 

W wydarzeniu wezmą udział: posłowie partii Razem Paulina Matysiak i Adrian Zandberg, poseł Nowej Lewicy Tomasz Trela, członkini Zarządu Krajowego Razem i pielęgniarka Joanna Wicha, Agnieszka Smoręda i Rafał Grabski z Zarządu Okręgu Łódzkiego Razem oraz działacze i działaczki Nowej Lewicy i partii Razem.

- Polskie rodziny każdego dnia martwią się o to, co będzie jutro: czy będzie za co wysłać dzieci na wakacje i kupić buty na jesień, czy emerytura, której wartość kurczy się wraz z szalejącą inflacją, starczy na opłacenie rachunków, czy po kolejnej podwyżce raty kredytu rodzina nie straci dachu nad głową – wyliczają przedstawiciele biura poselskiego Pauliny Matysiak.

Podczas wakacyjnej trasy przedstawiciele partii promować będą pakiet antyinflacyjny „Bezpieczna Rodzina”.

- Polityczki i politycy Nowej Lewicy i partii Razem, pokonując 10 tysięcy kilometrów, odwiedzą mieszkańców w stu miastach powiatowych. W naszym regionie spotkania z mieszkańcami odbędą się w Kutnie i Łęczycy. Lewica wie, że troski związane z drożyzną i lękiem o jutro dotykają wszystkich, ale są szczególnie dotkliwe w mniejszych miejscowościach: tam, gdzie nie dociera transport publiczny i trzeba wydawać fortunę na coraz droższe paliwo; tam, gdzie głównym pracodawcą jest budżetówka, w której zarabia się mało i pensje nie starczają dziś na podstawowe potrzeby; tam, gdzie zimą trzeba będzie bankrutować płacąc za opał, jeśli w ogóle da się go kupić – twierdzą.

Co zakłada program „Bezpieczna Rodzina”? 

  1. 12 procent podwyżki dla emerytów i rencistów. Druga waloryzacja wysokości świadczeń we wrześniu 2022 r.
  2. Obniżenie rat kredytów hipotecznych do poziomu z 1 grudnia 2019 r.
  3. 20 procent podwyżki w budżetówce
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy