Reklama

Poszukiwanie pracy

Opublikowano:
Autor:

Poszukiwanie pracy - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Nie wiesz jak zabrać się do szukania pracy? Jest bardzo wiele metod, wystarczy tylko wiedzieć, gdzie zacząć.

Powiatowy Urząd Pracy
Słynny PUP kojarzy się większości z kolejkami po zasiłek, bezrobociem i niesatysfakcjonującymi propozycjami zatrudnienia. Warto jednak zajrzeć chociażby na strony internetowe, takie jak strona Powiatowego Urzędu Pracy w Kutnie, gdzie w zakładce „Oferty pracy” znajduje się wiele ogłoszeń dostępnych także dla osób, które nie są zarejestrowane jako bezrobotni. Bardzo szeroki jest zakres oferowanych posad, wśród nich można znaleźć stanowiska w branży budowlanej, informatycznej, gastronomicznej i wielu innych.

Portale ogłoszeniowe
Prawdziwą kopalnią ofert zatrudnienia są portale takie jak www.praca.com. Strona jest bazą danych, gdzie praca może być wyszukiwana według takich kryteriów jak stanowisko, branża, miasto, kraj. Dobrze zorganizowana wyszukiwarka ułatwia odnajdywanie interesujących ofert i pozwala oszczędzić czas – wszystkie informacje dostępne są w jednym miejscu. Warto poszperać po Internecie, ponieważ ogłoszenia znaleźć można nie tylko na specjalnych, dedykowanych pracy portalach, ale także w serwisach, gdzie ogólnie można się ogłaszać w różnych sprawach.

Portale społecznościowe
Wśród młodzieży popularną metodą dowiadywania się o ofertach pracy stały się grupy na portalach takich jak Facebook. Zrzeszają one oferujących zatrudnienie i poszukujących go według branży czy miasta. Nawet duże firmy ogłaszają się, proponując możliwość stażu czy pracy. Korzystając z takich ogłoszeń, należy uważać jedynie na oferty mało konkretne, wyglądające „podejrzanie”. Należy pamiętać, że nikt nie kontroluje treści zamieszczanych na takich grupach. Nawet jeśli dbają o to administratorzy, to nie kasują każdego ogłoszenia, które wygląda niezbyt profesjonalnie.

W kręgu znajomych
Oczywistym jest, że o ofertach pracy często można się dowiedzieć od znajomych i przyjaciół, pracujących w różnych firmach. To oni będą najszybciej wiedzieć o ewentualnych wakatach. Nie należy jednak traktować znajomych jako przepustki do wymarzonej pracy. Nie zawsze wypada komuś polecić kolegę czy koleżankę, szczególnie jeśli sam dopiero zaczyna pracę w danym miejscu.
Warto jednak trzymać rękę na pulsie i orientować się na bieżąco w sytuacji jaka panuje w interesującej nas firmie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE