Reklama

Reklama

Potrzebna pomoc dla 30-latki. Kobieta praktycznie nie widzi, powoli traci słuch

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Pani Małgorzata ma 30 lat. Od urodzenia jest bardzo chora. Kobieta praktycznie nie widzi. Teraz niestety traci słuch. Potrzebne jest kosztowne leczenie. Niestety na pomoc fundacyjną nie ma szans, bo nie jest już dzieckiem. Sprawdźcie, jak można pomóc łodziance.

Reklama

Gosia z Łodzi ma 26 lat i zbiera środki na aparaty słuchowe

- Jestem Gosia (...). Miałam 600 gramów, jak się urodziłam. Skutki objawiają się wciąż. Rehabilitacji nie ma końca: nogi, ręce, oczy, słuch. Jeszcze w zeszłym roku widziałam świat, mamę, mojego psa na obydwoje oczu. Teraz prawe oko zanikło, lewe - 12 dioptrii. Pozostały mi resztki słuchu wzmacniane przez aparaty słuchowe, bardzo już stare i wciąż się psują - czytamy w opisie zbiórki.

Kobieta potrzebuje nowych, ale mimo refundacji konieczna jest dopłata w kwicie 9 tys. zł. 

- Mama nie pracuje, bo pomaga mi na co dzień żyć, ja mam rentę socjalną. Boję się, że zostanę sama, głucha, w ciemnym świecie. Co zrobię, jak oślepnę całkowicie i nie będę też słyszeć?! Proszę pomóżcie - apeluje łodzianka.

Mama pani Małgosi to silna kobieta, choć o córce mówi, że jest wojowniczką. 

- Kiedy się urodziła, mówili "nie przeżyje", a ona żyje. Kiedy rosła, mówili "nie będzie chodzić", a ona stanęła na nogi. Mówili "będzie tylko rośliną", a ona jest pięknym kwiatem. Jest całym naszym światem, szczególnie od czasu, kiedy nasza młodsza córeczka zmarła na raka. Zamknęłam się wtedy w ciemności, a moja Gosia wyrwała mnie z niej. Stanęła przy mnie, pokazała na zdjęcie i zamigała "Mamo, Kasia nie żyje, ale ja jestem!" Pomogła mi. Teraz ona potrzebuje pomocy. Proszę stańcie przy niej, pomóżcie nacieszyć się życiem" - apeluje mama 30-latki.

Zbiórkę na rzecz łodzianki całym sercem wspierają rehabilitantki. Podkreślają, że Gosia ma jedno marzenie - tak proste do spełnienia - nowe aparaty słuchowe, które pozwolą jej nadal mieć kontakt z mamą i otoczeniem.

Pomóc można, klikając TUTAJ.

Artykuł pochodzi z portalu tulodz.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy